| nyko06 a întrebat:

Credeti ca un baiat de 23 de ani are ganduri serioase si se gandeste la o relatie serioasa care sa se finalizeze cu casatorie sau mai vrea inca sa se mai distreze?

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Depinde de barbat desi eu cred ca nu...foarte putini sunt aia care se gandesc la ceva serios in sensul ca de la anii astia la casatorie la relatii cat de cat stabile cred dar atat de departe nu cred si iti spun de ce.pentru ca la 23 ani lor le place libertatea sa iasa,sa se distreze iar o casatorie inseamna deja mult prea mult(nu poti intarzia,nu poti iesi,vai ca trebuie sa cumparam aia, nu avem de ceallalta, etc)

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca ati practicat 69 cred ca este destul de serioasa treaba.

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde de la caz la caz.Eu conosc si baieti insurati la 23 cunosc si baieti neinsurati la 36.Nu exista retete.Important e ce e in inima si cit de mare e iubirea.Cazul meu dar nu e reteta...l-am cunoscut la 25 el avea 26.

| aryana1991 a răspuns:

Poate avea si 40 daca nu simte nimic nu o va face.eu cred ca va fi o relatie ok daca va iubiti si va intlegeti...multa bafta

| dana85 a răspuns:

Adevarata varsta nu ne-o dau anii, ci sufletul. Daca este o persoana matura isi va asuma aceasta responsabilitate, altfel nu va simti sa ia aceasta decizie.

| Raducu1 a răspuns:

Depinde de baiat.

| alonet a răspuns:

In princiipiu daca e crescut intr-o familie buna da sau daca a suferit o maturizare fortata, ex. decesul unui parinte, sau daca e abstinent, eu dupa 5 luni de relatie am pus nunta si dupa 7 luni ne-am casatorit, e drept ca ne-a fost putin mai greu primele trei luni de casatorie dar cu rabdare si dragoste si ajutorul lui Dumnezeu am trecut cu bine la urmatoarele provocari, totul e sa stie fiecare care ii e rolul in casa, el sa te iubeasca ca si cum a iubit Iisus biserica si tu sa il respecti pe el ca si cum El ar fi Iisus. usor de zis greu de aplicat (noi aveam 27 ani cand ne-am casatorit )

| yonutz1 a răspuns:

Depinde de cat de maturizat e si depinde de stilul lui.

| floripufi a răspuns:

Uite ce este nu depinde varsta poate sa aiba ganduri serioase si unu de 19 ani da eu cred ca se gandeste numai la lucruri serioase si incearca sa faca totul bine dar in asa fel sa se mai si distreze nca nu e la inchisoare.

| sufletsel a răspuns:

Depinde si cu ce fata are relatia si cat de mult o iubeste daca o iubeste cu adevarat poate ave ganduri serioase daca nu sa fi sigura ca e o distractie pentru el si nu se va ajunge la casatorie.

| IDamon a răspuns:

Totul difera de la baiat la baiat. Cred ca 23 de ani este o varsta intemediara in care un baiat vrea sa aiba o relatie si cand e momentul potrivit sa isi ceara prietenia in casatorie dar si sa isi traiasca viata. Sunt baieti la 23 de ani care vor sa isi mai traiasca viata si nu vor relatii serioase. Sun alti baieti care de la varsta de 18 ani se comporta in relatie de iubire ca intr-o relatie de casatorie.

| RoseJ a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, da...

| trancec a răspuns:

Daca vrea sex nu-ti place?