| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un barbat care si-a inselat odata sotia/iubita iar aceasta a aflat, are curaj sa o mai insele si alta data?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Problema NU este acolo, daca el a inselat-o pe ea su inveres. Probabil a inselat-o tot cu o alta femeie, care la randul ei si-a inselat atunci pe partenerul/sotul ei, etc, etc.
Problema se pune asa: de ce, din ce motiv a inselat-o?
- Daca s-a intamplat o singura data, atunci motivul a fost curiozitatea
- Daca s-a intamplat de mai multe ori, cu aceeasi persoana, atunci persoana respectiva este "complementara" sotiei, are ceva ce sotul nu a regasit in sotie - in acest caz sotia trebuie sa repare situatia
- daca sotul si-a inselat sotia de mai multe ori, cu femei diferite, inseamna ca nu primeste sex suficient sau de calitate de la sotie
In toate cazurile, sotia trebuie sa faca tot posibilul sa-i acordul sotului ce-i lipseste, atunci dumnealui nu va mai alerga dupa alta/altele.
Si trebuie sa fie desteapta, deoarece cu scandal - scandal se naste!

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da. Cel mai greu e prima data. Si cand inseli si cand ierti.

Anna
| Anna a răspuns:

Daca un barbat si-a inselat sotia o data, de ce n-ar mai face-o si a doua-a oara?! Aici nu e vorba de curaj ci de respect, iubire fata de celalalt si angajament. Daca si-a permis sa incalce acea promisiune-si anume- ca ii va fi fidel toata viata...atunci intervine lipsa de incredere(ceea ce nu e de condamnat) si e aproape imposibil sa mai cladesti ceva pe neincredere...
Poate insela la nesfarsit, aici depinde de sotie cat o tin ficatii si nervii... da eu, in tot cazul, i-as da papucii!

| psiholoaga a răspuns:

Da, probabil va fi mai atent sa nu fie prins.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da

pupimik
| pupimik a răspuns:

Normal. din moment ce ii fug ochii dupa altele...va fi foarte tentat sa insele din nou.Doar ca a doua oara va fi mai precaut...si va ascunde mai bine tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Are in conditiile in care aceasta l-a iertat si nu i-a spart capul dar nici atunci nu bag mana in foc.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu este vorba de curaj, daca a facut-o odata o sa o mai faca si a doua oara,

| DenissaDeea a răspuns:

Depinde...Curaj eu cred ca are de a mai inselao odata etc., depinde de ce persoana considera ca o are langa el si de ce o crede in stare persoana de langa el! Eu una nu las ierta! si daca crede ca m-a inselat pe mine, din puctul meu de vedere sa inselat pe el! ori cum nu e si cazul meu din fericire:asa ca nu imi fac probleme,, depinde de orgoliul celui care inseala! eu cred ca de inselat inseala si femeiile nu numai barbatii inseala...

auran
| auran a răspuns:

Cu siguranta! Devine ca un drog, desi nu ar recunoaste-o niciodata.

| kh1ss a răspuns:

Da.pai daca i-a mers o data... o sa continuie

| bunica a răspuns:

Crezi ca-i este rusine?

| cribus a răspuns:

Normal...

| cely a răspuns:

CU SIGURANTA DA

| bubu_7778 a răspuns:

Ohooo.sa fim seriosi.barbatii aprecieaza in principiu faptul ca partenera il iarta daca a inselat-o insa daca a facut-o o data o mai poate face si a doua si a treia oara. Dar cred ca daca relatia lor este foarte puternica si este bazata pe sinceritate se poate trece peste asta dar depinde de ambii parteneri in mod egal.

| onlyme_3202 a răspuns:

Io nu inteleg cu ce gresec femeile atunci cand sunt inelate. adica ele sunt victimele si tot ele sunt si vinovatele? scuza-ma dar daca sotul meu m-ar insela o singura data nu as mai astepta si a doua oara sa vad daca mai are curaj sa o faca sau nu. e chiar ridicol si pe deasupra tot noi suntem vionovate cica. da fi sigura k daca te-a inselat o data o va face si in continuare deinde de cat ii permiti tu, adica cat o sa il mai spuorti.

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Clarrrrrrrr ca o va insela, nu doar a doua oara ci de mai muuulte ori! Cel care ajunge sa faca asta, nu mai e bun de nimic, da-l in branza, cum zice o prietena de-a mea tongue

| milida a răspuns:

Inselatul e o boala de care nu scapa, mai ales daca e tipul de om care ii aluneca usor ochii. Unii nu au leac.

| emilica95 a răspuns:

Depinde cat de rau a patit'o data trecuta si cat de mult tine la relatia lui cu acea femeie

| 261966 a răspuns:

Daca si-a permis sa incalce acea promisiune-si anume- ca ii va fi fidel toata viata...atunci intervine lipsa de incredere si e aproape imposibil sa mai cladesti ceva pe neincredere...

| luminita75 a răspuns:

Cu siguranta ca o mai inseala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi daca isi iubeste femeia pe care a inselat-o nu o mai inseala si a2a OARA DAR DAC O IUBESTE O INSEALA CONTINU:d.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| nikoleta93 a răspuns:

Eu cred ca barbatul nu poate trai doar cu o femeie, e prea greau, barbati nu insela ei doar le comparawinking