| iulia7621 a întrebat:

Credeti in prieteni adevarati?

Răspuns Câştigător
| trista_5619 a răspuns:

Stii Iulia? este o vorba despre prietenie, ca daca s-a pata haina, nu o arunci, ci o speli, ca mai apoi sa o porti din noi. Dar daca haina ceea s-a patat de mai multe ori, cum crezi, mai vrei s-o porti stiind ca e urata, murdara... asa si cu prietenii, daca te-a tradat de mai multe ori, nu mai este frumoasa prietenia. de asta mi-am dat seama chiar azi, sincer iti spun! si iti mai spun ca pe vremea asta, nu exista prieteni adevarati, acum prietenii nu stiu cum sa faca ca sa para mai presus de celalalt, ca e mai ceva. NU EXISTA PRIETENI ADEVARATI! doar prieteni simpli...

33 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista,dar sunt foarte rari.Trebuie sa ai noroc pentru a-i nimeri.

Răspuns utilizator avertizat
| Daria a răspuns:

Da,eu i-am gasit:mama si matusa mea.happy

| katy a răspuns:

Nu cred.la un moment dat se sparge gasca si fiecare va fi pentru el.ideea cu prieteni adevarati e pana la maturitate si atat

| Yzzza a răspuns:

Da! Desi sunt foarte foarte greu de gasit, exista.

| Aiicha a răspuns:

Nu cred in prieteni adevarati.Nu cred ca exista o persoana care sa dea totul care sa te ajute.Suntem egoisti, asa e firea noastra. Termenul "adevarat " poate avea semnificatii diferite pentru fiecare.Pentru tine ce inseamna prietenie adevarata?
Pentru mine inseamna perfectiune, care in viata reala nu existawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns:

Familia si cei de sange sunt prieteni adevarati,restul au doar principii si anumite chestii in comun cu noi, dar asta nu ii face niciodata mai presus de familie, nu degeaba exista expresia "sangele apa nu se face"

| AxxyAlexandra a răspuns:

Dahappy
Momentan am 2 prietene adevarate, ele stiu sa ma asculte si sa fie alaturi de mine in clipele grelehappy
Ele sunt cele care ma fac sa zambesc atunci cand sunt trista, ma ridica atunci cand simt ca cedezsad
Ele sunt si vor fi alaturi de mine mereulove struck

| SiMpLa a răspuns:

Destul de greu dar exista:*:*

| Innovation a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste! Poti avea un prieten care tu crezi ca este foarte bun si la nevoie te va ajuta,dar unii,sa zic asa,te pot lasa la greu! Uite,eu am avut o prietena care credeam ca imi este buna, dar, intr-o zi m-a tradat.Dar sunt si prieteni care chiar iti vor fi aproape.

| Innovation a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoaste! Poti avea un prieten care tu crezi ca este foarte bun si la nevoie te va ajuta,dar unii,sa zic asa,te pot lasa la greu! Uite,eu am avut o prietena care credeam ca imi este buna, dar, intr-o zi m-a tradat.Dar sunt si prieteni care chiar iti vor fi aproape

| DeEAஐ a răspuns:

Nici moarta nu ma mai frig inca odata!

| Aliutza a răspuns:

Cred ca exista prieteni adevarati, dar nu cred ca poti avea foarte multi.
Si mai cred ca o prietenie adevarata nu se bazeaza pe nimic concret, cum ar fi situatia materiala sau acelasi mediu social, ci pur si simplu pe starea de bine si de siguranta pe care o ai in legatura cu persoana respectiva.
Cred ca prieteniile adevarate se leaga din nimic, fara ca neaparat persoanele respective sa isi dea seama de la inceput ca vor fi cei mai buni prieteni.

| cristianorudi7 a răspuns:

Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti!

trage concluzia

funda

| Angiutssa a răspuns:

Da,pentru ca am. Unul, maxim doi.

| dryu22 a răspuns:

Dabatting eyelashes
am avut si am :-x si mi-au demonstrat

| NothingImportant200 a răspuns:

Sincer, nu. Nu cred. Credeam pana ce prietenii mei adevarati m-au lasat balta si atunci am incetat sa cred. Nu te lasa dusa de val de prieteni...iti pot frange inima mai incolo. Trebuie sa fi pregatita pentru ca te pot lasa balta oricand. Eu nu am fost, si am suferit foarte, foarte, foarte mult...

| Ayame17 a răspuns:

Da, cred, si pot sa spun ca acum am parte de prieteni adevarati, acei prieteni care iti spun atunci cand gresesti si te ajuta sa te indrepti, si care se bucura pentru succesele pe care le ai.

| bangau91 a răspuns:

Eu dupa cate mi sau intamplat din cauza celor pe care ii consideram,, prieteni adevarati'' am tras concluzia ca PRIETENI ADEVARATI NU EXISTA...te tradeaza cand te astepti mai putin si suferinta e cumplita

| Nina_2526 a răspuns:

Nu nu cred in zilile noastre nu poti sa ai increder in nimeni.

| Innuka a răspuns:

Normal

| Aburycky a răspuns:

Prietenii adevarati nu exista...

| Stef_3025 a răspuns:

Era o vorba: Tine-ți prietenii aproape și dușmanii și mai aproape!
Nu am înțeles ce vrea sa zică pana nu m-am ars...de 2 ori!
Cu toate astea, ei exista, însă, ff rar ii găsești!

| andreea_3169 a răspuns:

Nu nu cred...pentru ca am trecut printr-o deceptie...

| cosmina_3238 a răspuns:

Pai cateodata da, cateodata nu depinde de situatii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu mai cred.mi-am dat seama ca nu am niciun prieten adevarat.si asta doare

| WhiteWolf7 a răspuns:

Da si nu.Mai greu gasesti prieteni in ziua de azi, daramite si de aia adevarati.

| MikiPiki a răspuns:

Am crezut si apoi am gasit casa "curata"