| manoka a întrebat:

Cu puiul meu cand eram insarcinata nici nu simteam, neveam nimic, acum de la orice miros simt ca vomit, cateodata ma ia frigul, imi e somn continu, chiar asa de mult se difera sarcinile?

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Mda, lafata imi era asa de rau ca abia puteam manca ceva in primele trei luni, nu suportam nici un parfum, pasta de dinti sau sapunurile
toate le alegeam eu (gasisem la megaimage un sapun care nu avea miros mai deloc - cu el am trecut sarcina), chiar si parfumurile si after shavuriele sotului

la cel de-al doilea, mancam orice si tot nu ma saturam, chiar am inceput sa folosesc si anumite parfumuri si am mers pe picioare pana in ziua cand l-am nascut
PS am uitat sa spun ca la fata al stat si la pat aproape 5 luni - o luasem raznacrying

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA!, pot diferi extrem de mult, pana la exact contrariul! Sanatoasa sa fii!, si tu, si cel/cea din burtica! Asculta MOZART, e superBenefic pentru dezvoltarea creierului, atat pentru cel de afara, cat si pentru cel dinauntru! Vorbeste-i, canta-i ca si cum ar pricepe, dansaeza cu el/ei, citeste-le povesti, etc...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, fiecare sarcina e diferita, eu am avut 5.

| nicky a răspuns:

Da, am inteles ca atunci cand e fetita starile de rau sunt accentuate, cel putin stiu de la pritene de-ale mele ca atunci cand au fost insarcinate si aveau fetita le era foarte rau mai ales in primele 3 luni. Ce norocoasa esti, vei avea pereche.

| manoka explică:

Si eu cu puiul sambata inca lucram si duminca deja l-am nascut, putema sa folosesc ori ce, nu eram pofticioasa si puteam sa maninca fara probleme, acum numi trebuie nimic sotu deja isi face griji happy

| 31ea a răspuns:

Da difera si noi santem diferiti, eu am doua fetite si cu cea mare mi-a fost foarte rau in schimb cu cea mica a fost ok