| BlueEyesBoy a întrebat:

Cum ar fi mai corect sa procedezi daca un prieten apeleaza la tine seara, iar tu nu poti sa-l ajuti?

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei in considerare cat esti de apropiat de acel prieten, apoi cat de mare este favorul pe care ti-l cere si daca tu la randul tau ai putea vreodata sa ai nevoie de ajutorul lui.

| OnuOnulică a răspuns:

Faci tot posibilul să îl ajuți! adică îți ștergi programu și la și tot la o parte să îl ajuțiwinking dacă îți e prieten cu adevărat happy dacă nu, pur și simplu îi spui că nu poți și gata happy nu trebuie să stai la discuții.

| vocea a răspuns:

Sa ii spui ca nu poti sigur va intelege succes

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Daca ai fi tu in locul lui cum ti/ar placea sa t/i se spună acest lucru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prieten, va intelege. Succes.

| doggy123 a răspuns:

Daca iti este prieten va intelege ca nu-l poti ajuta