| Dan a întrebat:

Buna seara, dragi prieteni! Cum este sa ajuti un prieten? Ati facut acest gest? Va imbratisez! happy

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

SWalut prieten drag. Tot ce pot spune este ca sa ajuti un om este o binecuvantare de la Dumnezeu, cu atat mai mult cu cat acel om iti este si prieten pe deasupra. Domnul fie cu tine. Si eu te imbratisez si iti urez multa santatate, putere, rabdare si sa-ti dea Bunul nostru Dumnezeu toate cele de trebuinta. O zi buna. Succes in tot ceea ce ti-ai propus sa faci. happy

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna seara, @Dan!
Este ceva frumos, firesc, placut. Si da, bineinteles, am facut-o.
O seara placuta si in continuare! Numai bine!

| Razvan a răspuns:

Cum sa fie? Bine pentru el.Am plecat imediat dupa ce l-am ajutat.Multumirile lui ma faceau sa ma simt proststraight face

| Bacemi a răspuns:

Este un sentiment de implinire foarte frumos. De multe ori te simti mai bine cand faci un bine decat atunci cand ti se face un bine.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu imi ajut des prietenii, mai ales cei care sunt bolnavi si au nevoie de anumite servicii si pot sa spun ca, sunt mandra ca sunt in stare sa fac altuia un serviciu si ca am aceasta putere fizica si sufleteasca. De multe ori este greu sa te adaptezi unei situatii neplacute in care se afla unul din oamenii dragi tie, dar cel mai bine este sa procedezi la solutionarea situatiei, fara sa te gandesti ca-ti este greu sufleteste sa te implici.
Aici se vede daca esti un bun prieten, daca poti sa stai langa pietenul tau atunci cand ii este greu, acest lucru dovedeste ca ai sentimentul curat al implicarii, in a aduce binele in viata omului ce-ti este prieten.
Cred ca, acum sunt destul de putini oameni dispusi sa ajute, egoismul, egocentrismul fiind la cote mai inalte decat oricand, dar daca esti un om cu spirit empatic, nu poti sa nu te implici.
Felicitari Dan pentru intrebare, poate asa ii vom face pe mai multi sa se gandeasca si la altii, nu numai la persoana proprie.

| Nicoleta a răspuns:

E cel mai usor atunci cand ajuti din placere, fara sa te gandesti ca faci un sacrificiu, sau fara sa astepti ceva in schimb.

| monami72 a răspuns:

E cel mai usor atunci cand ajuti din placere, fara sa te gandesti ca faci un sacrificiu, sau fara sa astepti ceva in schimb de la acel cineva important e sa poti ajuta, e sa poti fi alaturi de acea persoana cand are nevoie de cineva.