| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa depasesc supararile mai rapid? De curand m-am despartit de prietena mea, avand de altfel si alte necazuri simt o durere continua de burta/stomac de cateva zile si ma gandesc ca nu e ok sa vorbesc cu cineva detaliile legate de problemele mele, sa incerc sa gasesc solutii singur si sa fiu indiferent...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Atunci, fii indiferent si cauta singur solutii.

| Freya1 a răspuns:

Este foarte bine sa vorbesti despre problemele tale ca asa te mai descarci.
Având în vedere că ești stresat este normal sa ai disconfort, sau sa te simti rau.Dar încearcă să te liniștești un pic, sa iti ocupi timpul cu ceva plăcut, ceva relaxant si încet o sa iti revi.

| AliGab a răspuns:

Pe baza de stres la mine s-a declansat inmultirea helicobacter Pyroli. Simptomele erau dureri de burta/stomac datorita aciditatii crescute.
Cred ca o vizita la gastroenterolog nu strica. Sanatate

| AliGab a răspuns:

Intre timp incearca cate o cana de ceai de galbenele cu miere

| Saiko10 a răspuns:

Daca vrei sa treci peste o despartire trebuie doar sa astepti, cu timpul se duce durerea, dorul, etc. in timp ce astepti sa treci peste poti sa te gandesti la asta nu este bine sa o ignori.