| pkgkingu a întrebat:

Cum as putea sa-i demonstrez iubitului meu ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Nu este nevoie de unele gesturi mari de a demonstra iubire. Ea se vede anume prin gesturi care pot părea ceva obişnuit. Spre exemplu: respect, încredere, atenţie, grijă, înţelegere, interesele persoanei ce o iubeşti mai presus de a le tale, etc. Uneori faptele mari pot demonstra doar o simplă pasiune. De exemplu cum te-ai simţi dacă persoana ce o iubeşti ţi-ar face fapte eroice mari uneori, dar în viaţa d zi cu zi s-ar comporta dur şi te-ar dispreţui, sau nu ar aprecia ceea ce faci? Sigur nu ar fi plăcut. Deci tu decizi.

http://www.jw.org/......-potrivit/

cele bune.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sentimentele trebuie să fie reciproce!
Pa, pa.

| William a răspuns:

Cred ca cea mai buna dovada e sa ii pui lui intrebarea asta. Gandeste-te cum ai reactiona daca el ti-ar pune aceeasi intrebare.

| VirusS97 a răspuns:

Joaca Fifa cu el sau NFS. Schimbă-i roţile de la maşină. Nu ştiu chestia asta pe mine m-ar convinge laughing Fă chestii care îi plac lui şi o să îi atragi sigur atenţia. Iubirea se simte nu se arată.

| neutrino a răspuns:

Roaga-l pe el sa-ti demonstreze primul, apoi mai vorbim.

| danay72 a răspuns:

In primul rand prin actiuni. Unele articole utile legat de cupluri poti gasi pe situl jw.org.

| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa fii alaturi de el, sa il asculti sa faceti lucruri impreuna.asta e dragostea

| Chinezw a răspuns:

Mi se pare cv banal : daca el simte, eu cred ca e de ajuns

| Astropuf a răspuns:

Daca el simtela fel trebuie sa ai incredere in el

| Adrianascumpica98 a răspuns:

Ii poti spune in fiecare secunda "Te iubesc" ..insa iti va trebui o viata sa ii demonstrezi. :-)