| FLAViЯ a întrebat:

Cum poti demnstra dragostea persoanei iubite. Cum as putea sa ii demonstrez iubitului meu ca il iubesc?

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Oferai incredere, loialitate, sentimente sincere si nu in ultimul rand sprijin! Daca toate aceste atribute ale iubirii se reflecta in fapte, atunci ai demonstrat ca-l iubesti!

| Mina a răspuns:

Cu mici "dovezi" de iubire... Saruta-l, strange-l in brate, spune-i cat de mult il iubesti, spune-i ca esti fericita cu el. Incearca sa lasi geloziile la o parte, arata-i ca ai incredere in el. Si surprinde-l tot timpul cu ceva, vino cu ceva nou, nu lasa rutina sa intervina in viata voastra. Bafta si iubiti-va mult!

| vere a răspuns:

Nu, nu`i vorba de surprize, asta e o prostie.scoate`ti sentimentele la iveala, sentimentele pe care le au fata de el, arata-i ca esti dependenta de iubirea, de frumnusetea lui, arata-i ca el e viata ta, ca fara el nu poti trai o zi si ca mereu il vei iubi, ca el te inspira sa faci tot ceea ce faci, in fiecare zi te gandesti la el, si iti e frica, ca nu o sa mai fie langa tine, asta e marea ta durere, spune-i ca nu poti sa uiti primul sarut, prima atingere, prima mangaiere. pentru el ai face orice, ca sa mentineit relatia pe care o faceti, si speri ca si in viitor sa fie cee e acum, acea iubire pe care ati avut`o si o aveti acum sa nu se stinga niciodata. fara iubirea lui n`ai putea traii o zi... fara dragostea lui n`ai putea exista, tot ce a fost si e intre voi. nu o sa uiti niciodata si nici nu vrei sa uiti, spune-i ca ai ceva sa-i spui. uneori stai si te gandesti, si ii multumesti lui Dumnezeu ca ti-a dat ce ti-ai dorit, dragostea lui. el e partea care lipseste din inima ta, el e raul care curge pe o artera a inimii tale, daca n`ar fi el. ti-ar ramane gol sufletul, daca n`ar fi el, nu l`ai putea inlocuii cu altul.

| Domnu Bogdan a răspuns:

Sunt multe moduri de a demonstra iubirea, prin cuvinte, prin fapte, prin lucruri. dar cel mai important e un sincer "te iubesc" cu gandul ca nu te vei desparti niciodata de cel iubit, si sa iubesti neconditionat aia e adevarata iubire! invata sa oferi inainte a primi ceva.si totul e in favoarea ta,"respecta pentru a fi respectat" (Domnu'Bogdan)

| Domnu Bogdan a răspuns:

Sunt multe moduri de a demonstra iubirea, cele mai importante sunt faptele si vorbele, si sa iubesti neconditionat, invata sa oferi mai intai ca sa te astepti sa primesti,(respecta pentru a fi respectat) si totul va fi in favoarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii faci surprize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa. i pe plac, dar sa nu exagerezi.
Sa. i fii mereu alaturi la greu, nu numai la bine.
Si iubeste. l neconditionat, imbratiseaza. l mereu, saruta. l big grin
Bafta =x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa faptele sa vorbeasca. Nu rezolvi nimic daca-l alinti toate ziua sau ii spui numai,, te iubesc``. Ii arati doar disperare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Respecta-l
Cel mai eficient mod in care faci un barbat sa se simta iubit este sa-l respecti, mai ales in fata altora.
2. Admira-l
Arata-i cat de mult il admiri, de exemplu cat de mult admiri simtul lui al umorului.
3. Fa-l sa se simta important
Arata-i ca e cea mai importanta persoana din viata ta. Arata-i cat de mult inseamna el pentru tine. Fa in asa fel incat el sa fie prioritatea ta.
4. Observa-i punctele forte
Observa-i punctele forte si ajuta-te de asta. De exemplu, remarci ca e mai puternic ca tine, asa ca poti sa-i spui ceva de genul "Nu am suficienta putere sa desfac sticla asta. Poti sa ma ajuti?".
5. Iarta-i slabiciunile
Toti barbatii au punctele lor slabe. Nu folosi aceasta slabiciune impotriva lui.
6. Fara comparatii
Unul dintre cele mai rele lucruri pe care o femeie poate sa le faca intr-o relatie este sa isi compare sotul cu fostul. Acest lucru este rau chiar daca spui ca partenerul tau este mai bun intr-un anumit domeniu decat fostul. Tot comparatie este. Barbatii inteleg faptul ca nu sunt neaparat prima persoana din viata voastra, prima persoana pe care ati iubit-o, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le se reaminteasca tot timpul chestia asta.
7. Fara manipulare
Sa manipulezi pe cineva este o idee proasta, mai ales pe barbati.
Deci, iata 7 moduri in care ii arati partenerului tau cat de mult il iubesti. Unele lucruri trebuie sa le faci, altele nu, dar atunci cand sunt adunate, el va sti ca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm eu cred ca ar trebui sa i areti asta spunandu-i un te iubesc sincer sa il saruti sa il strangi in brate si foarte importanat este incredere arata-i ca ai incredere in el love struck