| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ii coving pe ai mei sa ma lase sa imi vopsesc parul? (sunt baiat) Ai mei sunt foarte credinciosi si spun ca e pacat.

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ma indoiesc ca le vei schimba atitudinea asta prea usor.
Explica-le, daca poti, ca nu faci nimic grav, ca e un mod de exprimare, o etapă prin care treci, si sunt sigur ca te va ierta Iisus pentru ca ti-ai vopsit parul. happy
Adica ii iarta pe criminali, dar pe tine nu, ca ti-ai vopsit parul?

| Nilsson a răspuns:

De ce ai vrea sa adopti niste obiceiuri feminine? Mai tarziu o sa le ceri acordul sa te pensezi si sa te epilezi.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Le spui ca este decizia ta, vrei sa iti faci o schimbare de look, si nu e nimic rau in asta..nu omori pe nimeni, deci nu are cum sa se numească păcat. sper sa ii convingi happy