| ioana_6604 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving parintii sa ma lase sa umblu a colinda cu prietenu meu?(cu care acetia nu sunt de acord)Eu am 17 ani iar el are 23.

Daca ma ajutati va sunt recunoscatoare!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| SteffishoOr a răspuns:

Se pare ca unii nu stiu ce inseamna sa te distrezi, sa mai mentii cateva traditii de sarbatori si sa iti amintesti de copilarie.Ma rog, sa trecem la problema t, care nu cred ca este colindatul, ci ca parintii tai nu iti accepta prietenul. Ar fi folositor sa spui de cat timp sunteti impreuna si de ce nu il accepta. Probabil din cauza varstei (de aceea ma bucur ca intre parintii mei sunt 7 ani diferenta). Cred ca ar trebui sa il cunoasca inainte de a-l refuza. Povestestele despre el, spune-le cate lucruri bune face (sper ca face). Si la colindat, te duci pur si simplu, cu prietenii si el. thinking

4 răspunsuri:
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Pune-l pe prietenul tau sa le cumpere niste cadouri de craciun parintilor tai, ceva care stii ca le place sau de care au nevoie si ar fi frumos sa le daruiasca chiar el cadourile. poate asa isi vor schimba parerea despre el si te vor lasa la colindat. daca nu merge, spune-le ca mergi cu prietenele tale la un suc sau undeva...

Sarbatori Fericite!:*

| Nastia a răspuns:

Te duci la colinda cu un grup de prieteni de-ai tai cu care parintii sunt de acord si pe drum te intalnesti si cu prietenul tau.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te duci la colindat la 17 ani?laughing)) Iauzi si ala 23 :o laughing Da' nu va e rusine? Numai aveti 12 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ioana spune-le ma ca de mult te-ai jucat cu clopotelul, si cu teleanca.ca asta-i grija lor cea mare.