| bubuuuc a întrebat:

Cum as putea sa refuz un tip. fara sa se supere?

Răspuns Câştigător
| DbhaiiW a răspuns:

Ori ii ziici adevarul ori il iei ceva gen " Uite, ne intelegem foarte bine si cred c a ar trebui sa fim doar prieteni, nu vreau sa ne stricam pritenia pentru o relatie " ceva genn thinking Gaseste tuu!:* Succes!

| bubuuuc explică (pentru DbhaiiW):

Mersiii` chiar cred ca o sa mearga optsiunea asta :*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Oricum o sa fie trist asa ca ii spui direct si la obiect

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

1poti sa ii spui ca mie nu imi place la tine... si de asta eu te refuz
2cred ca ar fi bine sa ne luam o pauza pentru ca...
3astai viata nu te plac
4putem ramane prieteni dar nu iubiti
5sincer imi pare rau dar in inima mea nu pot sa te mai bagi
6hei auzi cred ca numai functioneaza intre noi asas ca te rog sa nu te superi dar te las
etc

| Cleopa a răspuns:

De suparat oricum se supara asa ca zii si tu in asa fel incat sa para o scuza...

| InsaneAciD a răspuns:

Ce raspunsuri de nimic (majoritatea).
Il minti "frumos" ca sa ce? Sa inteleaga altceva?
Poti sa-i spui ce simti dar intr-un mod frumos fara minciuni gen "Te plac da` n-o sa mearga relatia" sau "Scuze da` nu sunt intr-o stare buna de ceva timp" bla bla.
Daca este vorba de vreo propunere pentru o eventuala relatie nu e nevoie sa apelezi la asa ceva.
Spune-i-o cat mai frumos si calm, dar totodata sincer.
Oricum majoritatea reactioneaza aiurea oricat de frumos te-ai purta asa ca risca-te!
Sa se supere pe tine stiind ca ai fost sincera nu ca ai incercat "sa-l iei cu frumosul".

| Katheeeee a răspuns:

Depinde si in ce caz sa-l refuzi.Cel mai bine e sa fii directa si gata. Directa nu inseamna rautacioasa.Ii explici frumos de ce nu se poate si speri sa inteleaga. Daca e baiat destept, o sa accepte si o sa ramaneti prieteni in continuare, iar daca nu...asta e, el pierde.