| Adriana_1090 a întrebat:

Cum as putea sa reinvii ceva ce a fost demult? e cam greu dar. : am fost impreuna cu un baiat de mai multe ori tinea la mine, eu la el dar erau unele problemute intre noi si ultima oara, adica vara trecuta ne-am despartit din cauza parintilor mei.n-am mai fost cu nimeni impreuna dupa aceea, nu stiu dc. n-am mai avut incredere din cauza mai multor fapte dar acum cand ma uit la poze cu el parca mi-e dor de noicrying si parca il vreau inapoi din ce in ce mai mult. El a mai avut relatii. imi era asa greu sa-i vad avataru si status laughing vorbim destul de rar pe mess dar prima oara cand am vorbit cu el pe mess! dupa mult timp! era cu o tipa impreuna si mi-a spus ca are multe sa-mi povesteasca dar dupa aceea iarasi n-am mai vb, dk ii scriam nu imi raspundea tot timpul si eu nu consideram ca am ce face pe mess, intram pe inv, si cateodata cand ma gand ca sperantele sunt mici parca as ezita etc nu cred ca o sa fim in aceeasi scoalasad nu l-am vz niciodata prin oras credeti-ma! parca asa se face ca at cand merg eu sa nu fie el poate dk am mai schimba doua priviri... Nu pot sa-i spun direct = mai timida+orgoliu?

4 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Uhm...ca sa iti cada la picioare (literalmente) e nevoie de 2 conditii: sa nu aiba respect de sine, si sa fie disperat (si ma indoiesc ca se incadreaza). Poti incerca sa ii spui ce simti, ca vrei sa mai dai o sansa relatiei, si sa il intrebi daca si el vrea. Sa vezi ce simte si el, si daca sunteti pe aceeasi lungime de unda ai noroc. Dar daca a avut alte relatii inseamna ca a trecut destul de usor peste, si nu cred ca se merita sa te chinui singura. Trebuie sa fii capabila sa iti controlezi emotiile si sa treci peste daca va fi cazul...sa nu ajungi emo depresivo-disperata laughing

| cupcake02 a răspuns:

Renunta. Desi iti da impresia ca ar mai fi o mica speranta, nu cred ca e cazul. Se vede ca a trecut usor peste despartirea voastra (ca de obicei, baietii trec peste o relatie mult mai usor decat fetele). Din moment ce a mai fost cu alte fete intre timp, e clar ca nu vrea sa lupte pentru voi doi. Se vede ca e superficial daca te ignor de cate ori ii spui ceva si uneori se comporta ca si cum ati fi foarte apropiati. Renunta si cauta un baiat care sa lupte pentru tine, nu ai de ce sa cersesti atentia unuia care te trateaza asa superficial.

| Sweetheart_5809 a răspuns:

Mai bine renunti. Istoria s-ar putea repeta... adica... problemele care le-ati avut in trecut pot aparea si in viitor. De ce sa mai risti, sa mai suferi, sa te mai enervezi etc? Mai bine te reorientezi.

| Flory45 a răspuns:

Nu te da batuta. Daca il placi cu adv o sa vina singur la tine. fal sati cada la picioare. De accea esti fata!
Sedul!