| rockstreesxo a întrebat:

Cer si eu un sfat, sau orice. In momentul asta sunt foarte confuza si nu mai stiu ce sa cred. E vorba despre acest baiat, cu un an mai mare decat mine, pe care il plac mult. Il plac, de prin octombrie si, observam in pauze ca se uita la mine, si cand aveam orele de sprot impreuna, il vedeam cum se uita la mine insistent. Prin ianuarie prietenii nostri ne-au facut cunostinta la scoala, si eram rosii la fata amandoi >:". Cand am dat mainile, tremura. Dar astea sunt mici detalii. Luna trecuta, mi-a zis pe mess ca ma place mult dar ii e foarte rusine sa-mi zica asta la scoala, pentru ca prietenii lui fac "misto" de el. Si e la fel si la mine. Adica si prietenele mele fac la fel. Si mi-a zis sa iesim la un suc candva, sa ne cunoastem mai bine, si ca ar vrea sa fie iubitul meu dar imi da timp, pentru ca a observat ca si eu sunt timida ca el. Atunci a fost ultima data cand am vorbit. Imi zicea tot felul de chestii ca "frumoasa mea" si altele. Dar de atunci, parca, totul s-a schimbat. Nici pe mess nu vorbim. Adica, uneori incepeam eu conversatia. ii spuneam "salut, ce faci?" el raspundea cu "sal. bine. tu?" eu ii raspundeam si asta era tot. E confuz. Intr-o zi imi spune ca ma place si ca vrea sa fim impreuna, apoi ma ignora. Mai fura cateva priviri in pauze si cand ne intalnim pe strada, dar in rest, nimic. Help? Nu stiu ce sa mai cred cum am spus. Oare ma mai place sau nu?

1 răspuns:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai,sunteti amandoi timizi, ar trebui sa faca cineva primul pas.Intreaba'l tu daca mai vrea sa va intalniti, flirteaza cu el, nu e char asa greu. thinking