| Lioana a întrebat:

Cum ati descrie voi un bărbat adevărat?

43 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am avut norocul ca toti barbatii din familia mea, bunicii sotul, frate-meu baiatul meu sunt barbati alfa.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Dar mai exista multe conceptii mai ales din partea barbatilor care cred ca barbatii adevarati sunt ca astia de aici:
https://www.youtube.com/watch?v=lt6GRghrmaU

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru mastadont):

Practic exista si femei cu penis, iar ele numai barbati nu-s.

| Drimmero a răspuns:

Teoretic vorbind un barbat adevarat e ala care se lupta pe front daca e sa vorbim de vitejie si asumarea tuturor riscurilor, dar ma voi rezuma la cu totul alte lucruri.
Un barbat adevarat e asa--> Nu se lasa calcat in picioare de nimeni, isi apara principiile, familia, valorile, nu loveste sau nu umileste pe cineva mai slab, ci ajuta, e asumat, trage pentru propriile vise, idealuri, stie sa se comporte in societate, stie sa respecte cand e cazul, stie sa tina femeia langa el, sa o satisfaca din toate punctele de vedere si sa nu uitam ca si atunci cand are o zi proasta stie sa fie gentleman.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Homo sapiens mascul, heterosexual, intre 18 si 65 de ani.

| cristi202 a răspuns (pentru LaviniuA):

Ala a fost cindva... happy

| cristi202 a răspuns:

Toate persoanele de sex masculin ce stiu sa respecte femeia se pot numi bărbati adevărați.
happy

| ZiKDavidZiK a răspuns:

Sunt baiat dar eu zic, ca unul care nu pleaca de langa tine cand ție rau, e bun, e un pic gelos dar sa ai grija sa nu fir nebun din ala care te-ar ucide dar ar afla ca ai pe altcineva =} si in rest sa aiba un loc de munca destul de bun si sa nu te duci dupa aia bogati.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Chiar nu contează părerile noastre, căci nu îți vor fi de ajutor.Fiecare femeie e UNICĂ. Fiecare din voi aveți propriul ideal când vine vorba de bărbați.Tu și doar tu personal cunoști ceea ce cauți și ce ai accepta, tolera sau nu de la un viitor partener.Sunt femei care acceptă violența, însă sunt și care au înțelepciune și aleg să-și împartă viața alături de un bărbat a cărui scop în viață se potrivește, se îmbină cu al ei.

| Lioana explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Normal ca fiecare femeie are idealul ei dar eu nu intrebam cum e barbatul ideal pentru o femeie. Nici macar nu ma refeream la relatii, ci la barbati in general, indiferent ca au sau au o femeie in viata lor.
Am întrebat ce intelegeti voi prin "barbat adevarat" pentru ca a sustinut cineva ca e barbat adevarat si nu intelegeam la ce se refera, pentru ca pe mine nu ma impresiona cu nimic.
De asta voiam sa stiu parerile voastre in acest sens.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Răspunsul este același.Pe tine personal nu te va impresiona, nu îți va părea nimic ieșit din comun la el, ca fizic sau comportamental, dar pentru o altă persoană îl va percepe ca pe ceva venit din altă lume.

| Lioana explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Am inteles. Nu ai nici o parere.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Dacă chiar dorești am să îți spun și cum e din punctul meu de vedere un bărbat adevărat.Pe lângă ce spunea Cristi202, aș mai avea de adăugat faptul că acesta ar trebui să își ghideze viața după cele 10 Porunci și atunci garantat acesta va fi și înțelept și va ști cum să trăiască în armonie și echilibrat și va avea capacitatea de a conduce o familie.