| mentholinks a întrebat:

Cum ati descrie voi un barbat ratat?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Crestini cu numele care isi judeca aproapele
"Cel fara de pacat dintre voi sa arunce primul cu piatra" (Ioan 8, 7). Si raspunsul acestora este pilduitor pentru fiecare dintre noi cei care dorim sa judecam: "Iar ei auzind, si mustrati fiind de cuget, ieseau unul cate unul" (Ioan 8, 9)
"De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tau si nu te uiti cu bagare de seama la barna din ochiul tau? … Fatarnicule, scoate intai barna din ochiul tau, si atunci vei vedea deslusit sa scoti paiul din ochiul fratelui tau" (Mt 7, 1-5)?

28 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Acela care nu stie sa se comporte ca un barbat adevarat!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

straight face Tu de ce esti avertizat?

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

rolling on the floor de ratat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Si eu l/am intrebat. Am zis ca mor de ras rolling on the floor

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu chiar nu ma asteptam laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

La cat spam facea, chiar nu? Sa fim seriosi. Pe mine nu ma durea dar sunt multi pe aici care nu apreciaza asta. Mai era una care imi zicea ieri ca fac spam doar ca ii ziceam ca e mica. Desi ii raspundeam la intrebare. Dusi cu pluta

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Facea spam intr-adevar, dar eu ignoram, nici nu sunt microbist macar.
Si legat de aia, fiecare isi varsa frustrarile cum poate, abia astepta o oportunitate.
Cum zicea un om inteligent :

http://www.youtube.com/watch?v=ES_nZlS3mMA&t=12m16s

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nu as zice frustrari dar era ofticata ca nu o pupam in dos, posibil. Iti dai tu seama ce noutate? laughing

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing pai da normal, chiar si cand is proaste vor sa le dai dreptate ( zic in general ).

| SunsetAway a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma amuza cand tot baga placa cu "barbat adevarat" si se face moale in fata atator donsoare de 15-16 ani pe site, flirteaza gretos cu ele, ba chiar se fereste si de Eronatii lui NOname pretinzand ca poate i-ar placea niste biscuiti vegani de la ea, asa un pic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SunsetAway):

Nu am vazut aia cu "barbat adevarat" dar am observat ca pe unde e vegana noastra preferata, e mielusel. Poate o place, naiba stie.

| T0T a răspuns:

Genul de mai sus, un om care nu face altceva decât să se victimizeze atunci când nu face trolling și care nu prea are treabă, insistând la infinit pe treaba asta. Ăsta e genul de om trist ce nu are nicio altă ocupație, decât să trolleze și să se victimizeze pe internet. E doar un exemplu și l-am dat că e chiar prezent pe aici.

| Freya1 a răspuns:

Consumatorul de alcool, spargatoru de seminte care traieste din ajutor social, fara o perspectiva de viitor, care sa nu a muncit o data in viata si nici sa vrea asta, si barbatul pe care il tine mami sau femeia si cel care este violent

| LoveSleep a răspuns:

Aș descrie un bărbat ratat ca având vârsta undeva între 20 și 35 de ani, fără nicio ocupație, care stă toată ziua pe TPU și încearcă să agațe fetițe de 16 ani, nu foarte deștept, microbist, speriat, incapabil să se deschidă și să vobească despre el, îndrăgostit de o oportunistă care nu îi împărtășește sentimentele și cu o mare admirație, iubire și obsesie pentru Arsenal.

| SunsetAway a răspuns (pentru LoveSleep):

Imi sarise si mie tandara prin vara cu el. Undeva prin mai-iunie parca. Continua sa ma sfideze cu spam-ul lui ca e doar categoria Conversatii, nu ma scotea din locomotiva nebuna si psihopat, ofticat pe "sportul rege" si la fel si prietenul lui partener la asemenea spam nu ma scotea din idiot si frustrat. L-am raportat atunci si nimic nimic. Pana nu l-a raportat acum cineva (ma intreb cine a avut atata influenta) si s-a induplecat tipa aia in sfarsit sa faca ce este drept. La fel si cu Yasmin, cand am raportat-o eu o durea undeva pe tipa de la Contact, nu dadea niciun raspuns.
Eu tot timpul am fost suspendat din cauza acestor personaje. Abuziv, pe motiv de "jigniri", iar abia daca i-am ofensat numai cu prezenta, nu i-am jignit cum au facut-o ei. Lasa ca se mai intoarce si roata. Cand ii faceam oligofreni mai intelegeam, dar nici cand n-o faceam...
Pe mine ma suspenda degeaba. Nu rezolva nimic. E doar exces de zel si nesimtire in a proteja tot felul de noliferi care chiar trag comunitatea in jos. Dar poate ca neica Arsenal isi mai vede in schimb pacatele si o lasa mai moale pe viitor. Ca nu se invarte totul doar in bula lui.

| Sn4k3 a răspuns:

Ratat

| GoldenZenith a răspuns:

Sunt atât de multe exemple aici, dar mă abțin.
Arogant, leneș etc

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu consider un om ratat de nivel inalt, grad 33, femeie sau barbat, atunci cand traieste sa faca rau altora.
Daca sta chill si isi vede de treaba, nu face nici rau nici bine, nu am nimic cu el, ca e mai bine sa nu faci nimic decat sa faci rau.
Consider ratat ala care se baga in viata altuia cu scopul de a face rau.

| BlackRose03 a răspuns:

Lenes,violent,care traieste doar pentru a-i rani pe altii,lipsit de educatie si/sau bun simt,las care prefera s-o ia întotdeauna pe calea usoara si de multe ori necinstita,care isi consuma banii pe țigări si băutură,fara un scop in viata, slab dpdv sentimental si dispus sa plângă intr-un colt in loc sa ia atitudine si sa rezolve situația care ii impune aceasta stare, fara ambiție, laudaros, cu un limbaj vulgar etc.

| Mieeez666 a răspuns (pentru BlackRose03):

Daca ai un limbaj vulgar esti un barbat ratat?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Mieeez666):

In opinia mea da.Fiecare vede un ratat in felul lui.
Am considerat mereu ca persoanele vulgare (Ma refer la aia care înjură de fiecare data cand aud ceva ce nu le convine si se cred superiori altora făcând asta) sunt lipsite de educatie si bun simt, persoane care vor sa demonstreze ca sunt cineva important încercând sa-si impuna autoritatea astfel.Deci da, pentru mine sunt niste ratati(cu cateva exceptii).

| SunsetAway a răspuns (pentru BlackRose03):

Https://www.piticigratis.com/2012/07/cuvinte-vulgare/
Tipul acesta este un blogger / opinist faimos online. Insa are tot timpul argumente mai elocvente decat unul care ar scrie high-class, elevat.

| CleanHeart a răspuns:

Cei care consuma alcool(mai mult de un pahar), injura, se comporta misogin cu fetele, cei care isi barfesc fostele si asa mai departe
Eu am avut un tata exemplu poate de aia despretuiesc atat de mult acest tip de comportament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenes,nepasator,fara studii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intalnit unul acum vreo doi ani.Era un tip stilat,inclina spre a fi metrosexual,manierat. Am facut cateva piruete prin fata lui,insa privirea lui era rece,impersonala. Ochii lui parca vorbeau, imi spuneau:"Fraiero, nu ma interesezi!"
Mi-am zis:"Gata, e ratat!"
Ca sa iti dai seama daca un barbat este ratat sau nu, priveste.i ochii.Ei nu te vor minti niciodata.

| SunsetAway a răspuns:

Lenes, somer, neingrijit, analfabet, traieste pe spinarea parintilor si colac peste pupaza, sta si pe TPU, uneori facand spam sau hartuind sexual minore in privat.

| micmecanic a răspuns:

Scurt :
Un pustan cu scoala out
Singur si la 28 de ani.
Dat pe ilegale si cheltuind toti banii pe alcool si prostii.
Fara sa vrea sa aiba vreun viitor.