| Karmesytta a întrebat:

Cum ati reactiona daca copilul vostru ar avea media 9 la matematica pe primul semestru, iar la simularea de examen ar lua 3.75? Ce i-ati face avand in vedere ca este si vacanta de primavara?happy...

Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

Nu i-aş face nimic, dar l-aş sfătui doar să îşi facă ceva timp în vacanţă să şi înveţe, pentru ca apoi să nu-i pară rău tot lui că a luat notă mică pe la examen şi nu a ajuns unde a vrut.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi-as lua frumos concediu si as sta cu el sa lucram 14 ore pe zi matematica. Apoi i-as gasi un meditator si as lucra si eu cu el cat de mult as putea in zilele de scoala si iar cate 12-14 ore pe zi in week-end. Sunt sigura ca pana la examen ar reusi sa scoata un 7, daca as avea grija sa munceasca suficient si cu multa daruire.

| mona a răspuns:

Cred ca si-ar petrece vacanta in casa invatand

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încearcă să discuţi cu el pentru a afla posibilele motive a acestei schimbări. Doar astfel îţi vei da seama cum poţi să-l ajuţi.

| Voidwithin a răspuns:

E clar ca daca ai 9 si ai luat 3.75 la simulare inseamna ca 9 ala e copiat / furat.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Eu aveam media 6-7 la matematica si fara simulare am luat 8, 35 in examen. Nu prea conteaza ce medie ai. Exercitiul este cea mai folositoare metoda, nu pedeapsa.happy

| Zenohells a răspuns:

Pai...avand in vedere ca este doar o simulare care nu conteaza asa mult poti sa ii dai o pedeapsa usoarasi dupa sa stai cu gura pe el sa se apuke iar de invatat sa isi ridice si media...