| Mihai123211 a întrebat:

Cum ati reactiona daca mama voastra ar avea un prieten si ala o jigneste, loveste iar ea ii tine mereu partea si se cearta cu copilul/ familia pentru el? Sincer ma doare sufletul sa vad situatia asta

16 răspunsuri:
| PaulaRo a răspuns:

Pff, cati ani ai? Este foarte nasol sa vezi asa ceva. Sincer, eu as scoate-o pe mama la o cafea (sa fiu undeva departe de casa) si as incerca sa discut cu ea, sa ii explic ca ma doare sa vad ca cineva o abuzeaza si ca sunt alaturi de ea daca are nevoie de ajutor.

| Lioana a răspuns:

Hmmm, mie nu mi s-ar putea intampla asta dar cred ca e nasol. Nu prea ai ce face. Incearca sa-i ridici respectul de sine mamei tale. Probabil e foarte scazut si de aceea accepta orice din partea prietenului, ca sa nu ramana singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as bate de s-ar ca ca pe el.

| Crackman a răspuns:

Mama ta. din pacate se gandeste ca nu are opriuni, de aia situatia actuala.
Cel mai probabil apuci un moment cu ea... si discuti de situatie.
Explicai ca este greu ca un singur parinte sa faca fata cu un copil... dar nu imposibil, mentioneaza cum esti tj si cee ai scris ii spui si aia.

| vmalex21 a răspuns:

O femeie cu caracter slab...

| Mihai123211 explică:

Am aproape 25 ani, am incercat sa discut cu ea, doar noi doi dar nimic, diferenta enorma fata de acum o stiam eu pe ea.

| bogdan324 a răspuns:

Maicasa e neserioasa, prietenul ala e o femeie.
Pe bune, de ce vrei copii daca nici macar nu ai o baza in persoana respectiva?
Cel mai trist e ca acei copii sunt si ei victime colaterale si ca sunt foarte multe cazuri de genul asta.
Astia care dau in femei in general nu isi gasesc oponenti la fel de slabi ca ei asa ca dau si ei in ce apuca.

| Adry05 a răspuns:

Oribil, e prea dependenta de barbat daca accepta asemenea comportament

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Fereasca... In secunda 2 il sterg pe ala de pe fata pamantului.

| SilentRain a răspuns:

Simplu' renunț la ea si imi vad strict de viata mea

| sabin89 a răspuns:

Probabil tu exagerezi puțin aici în felul cum descrii situația. Dacă chiar așa ar sta lucrurile, nu cred că ea ar mai sta cu el; și-ar lua catrafusele și l-ar lăsa cu ochii în soare. Și, cum zici că mereu îi ia partea, s-ar putea că știe ea ce știe. Probabil tipul are totuși niște calități pe care tu nu le sesizezi, și le știe numai ea. Sau poate îl jignește și ea, se jignesc reciproc, și nu vrei tu să ne spui întreaga poveste, ca să scoți numai partea lui rea în evidență. Sunt multe de "poate" în ecuația asta. Încearcă să re evaluezi tu situația, obiectiv și fără părtinire, să vezi și bunele și relele la amândoi. În plus, ține cont și de sfatul din bătrâni, care îndeamnă pe tineri să nu-i judece pe părinți.

| gabriielaaa a răspuns:

E greu în situația asta să o faci să vadă că îsi pune sănătatea ei în pericol. Ea trebuie să stie că nu are nevoie de el si că merită mai bine

| sierra1 a răspuns:

"L-as bate de s-ar ca ca pe el."

doar la atâta de duce capul? Violență? Limbaj vulgar? mizerabil răspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Mai mizerabil decat caracterul tau nu e nimic pe site-ul asta. Dupa Endoryus.

Stai tu si accepta sa-si ia ma ta bataie, eu nu sunt asa fraiera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că m-aș fi putut naște din așa ceva

| leapșa a răspuns:

Disperata. Acea femeie n-are stima de sine.
Ce poti face tu? De obicei copiii n-au mare rol in viata intima a parintilor. Nu poti decat sa speri ca intr-o buna zi, ea va deschide ochii.