| Ralucutza a întrebat:

Cum ati reusit sa depasiti cele mai grele momente din viata voastra? Ce v-a impulsionat sa o luati de la capat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am luat de urechi şi mi-am dat două palme. Mi-am revenit instant. M-au ajutat mult prietenii, familia.Mi-am dat seama că trebuie să trec peste momentele grele, pentru a da de cele frumoase.

16 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Credinta, speranta si siguranta ca la final va fi REUSITA

| tabittha a răspuns:

Credinta, drgostea celor din jur, speranta. Agatate de una dintre acestea cu putere si vei reusi sa treci cu bine peste obstacol.

| justitiarul a răspuns:

Trebuie sa te motiveze ceva cand dai de greu!
Ca adult principala motivatie e familia.Ca si adolescent multitudinea de lucruri ce le poti face cand stii ca viata ta abia atunci incepe cu adevarat!

| luana1 a răspuns:

Am privit realitatea drept in ochi ca sa nu adorm si sa visez.Am acceptat totul si nu m-am intrebat "de ce?","de ce eu?" s.a.m.d.

| Visatoarea a răspuns:

Vointa. Speranta si credinta ca viitorul va fi mai frumos.
Viata e formata din tristete si fericire.Acceptam si trecem peste.Curaj!

| answer a răspuns:

Gandeste-te ca Dumnezeu nu ne da niciodata mai mult decat putem noi sa ducem si daca tu crezi in acest lucru, atunci cu suguranta poti sa treci peste momentele dificile!

| nosferatu15 a răspuns:

Speranta...

Răspuns utilizator avertizat
| georgelu a răspuns:

Cuvinte grele: It's alwyas a new beginning! (Intodeauna e un nou incept) Pt orice

| Amaya a răspuns:

Ultimul moment greu l-am depasit invatand pentru facultate si pentru Bac. Gandul de a parasi orasul si de a ajunge undeva sus prin forte proprii m-a ambitionat sa dau tot ce era mai bun din mine si sa nu renunt nicio clipa la idealurile mele. Cam in toate momentele grele din viata mea, studiul m-a ajutat mult. Uitam de probleme si simteam ca fac ceva care ma va ajuta in cladirea unei cariere, a unei vieti independente de parinti si de oricine altcineva.

| ShadowGuitar a răspuns:

Muzica! Stiu ca suna a cliseu pentru multi, dar pentru mine chiar muzica e (singura) impulsionare.
Nimic nu ma face mai fericita cand sunt deprimata, decat sa ating corzile chitarei sau sa cant o melodie pe care o ador.happy

| Ash17 a răspuns:

Gandul ca exista si ziua de maine, indiferent de ce s`ar intampla.
Never Give Up!
De obicei, in momentele grele, acult muzica, ma linisteste, imi pot aduna gandurile, si ma calmez.

| Pirkko a răspuns:

In momentele grele, nu am luat-o de la capat. Am continuat. Asta mi s-a parut mai greu.

| AnimeChu a răspuns:

Faptul ca mai sunt prieteni langa mine, ca familia mea mereu ma va sustine... si bineinteles faptul ca inca mai am atatea vise inca de implinit...

| Adelee a răspuns:

Dorinta sa o iau de la capat.
Increderea in propriile forte si desigur ajutorul celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte important sa ai pe cineva alaturi in momentele cele mai grele ale vietii, eu am fost o norocoasa deoarece mi-au fost aproape rudele si prieteni adevarati abia atunci mi-am dat seama care sunt...si le multumesc celor ce mi-au fost aproapekiss
De obicei lucrul care te motiveaza sunt persoanele gragi, deoarece nu vrei sa le dezamagesti ...si ele chiar sufera daca te vad suferind.
Cu siguranta sunt persoane si in viata ta pentru care insemni totul, iar gandidute ca mergi mai departe pentru ei vei capata puterea necesara pentru a reusi>:d