| valyseby a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa se poarte cineva daca este inselat si totusi l-a iertat? Iertat e de vreo 2 luni...

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca l-ai iertat inseamna ca ai acceptat greseala lui, nu il mai consideri vinovat. Banuiesc ca il mai iubesti si doresti sa fii cu el. Mi s-ar parea firesc sa te porti fara ranchiuna, sa ii arati si mai multa intelegere si dragoste pentru a-l ajuta si pe el sa isi uite remuscarile si sa se poata apropia din nou de tine cu inima deschisa.

| Ironicnαme a răspuns:

Dacă l-ai iertat, eşti deja prea delăsătoare.