| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep cu un rezumat, am o relatie de aprox. 9 luni. Exista iubire, atractie, toate sentimentele puternice care pot exista din punctul meu de vedere. Ea m-a inselat in urma cu cateva luni, am iertat-o si pot spune ca am trecut peste, insa nu mai am increderea de la inceput! Orice suspiciune ma aprinde, ma apuca paranoia. Am si eu nevoie de cateva sfaturi, explicatii din randul fetelor...cand imi spune ca nu ne putem vedea gen si o sun mereu vorbeste din baie. Motivul ei este pentru ca-i este rusine de familie. Mie nu mi se pare logica explicatia asta. Si mie mi-e jena oarecum asa.dar inchid usa de la camera, nu ma duc in baie. Credeti ca ar trebui sa-mi fac griji?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu e obligatoriu acum sa te mai insele, daca a facut-o in trecut. Dar motivul ca ii e rusine si vorbeste in baie este ciudat..nu stiu, de ce i-ar fi rusine de familie ca vorbeste cu un baiat? Daca vrei sa iti dai seama ca te minte, intreab-o niste lucruri si uita-te in ochii ei, ochii iti dezvaluie tot

| RAY a răspuns:

Atractia nu-i iubire, iubirea e un sentiment de atasament, sfatul meu daca nu ai incredere in ea mai bine fara ea, dar faci cum vrei tu

| Doub a răspuns:

Da, dacă te-a înşelat o dată, o mai poate face.

| Interfectorem a răspuns:

Nu sunt fată, dar îți zic că dacă te-a înșelat, o va face iar, și iar, și iar. Nu te condamnă nimeni pentru că ți-ai pierdut încrederea, ai un motiv întemeiat. Cel mai bine ar fi să te desparți de ea, astfel dispărând și paranoia.