| MαℛყshKα a întrebat:

Ce credeti despre despre infedilitate...CREDE-TI ca odata ce prietenul va inselat merita iertat?

Răspuns Câştigător
| AditzaAditsssa a răspuns:

Depinde.Eu cred ca in unele cazuri, daca unul dintre parteneri inseala, vina este a amandurora.De ce? Pentru ca nimeni care are ceea ce isi doreste langa el,nu se duce la altcineva.E logic! Atunci cand esti inselat, inainte de a sari cu gura si de a da dracu toata relatia, trebuie sa te gandesti foarte bine si sa discuti cu persoana in cauza aspectele care au dus la pasul respectiv. Poate e chiar vina ta, poate partenerul nu are ceea ce vrea si a cautat in alta parte, unde a si gasit.Atunci,ceea ce ramane de facut este sa se discute clar si sa se vada daca relatia mai poate fi salvata.Innsa,mai exista o categorie de oameni, care oricat ar avea, niciodata nu sunt multumiti si doar isi bat joc.Aceia nu merita iertati pentru ca oricum vor gresi si a doua, respectiva a treia oara...Depinde de fiecare om in parte si de motivele fiecaruia pentru care face un anume lucru.Nu ii putem baga pe toti in aceiasi oala, in fond nu toti suntem la fel, deci nu se poate raspunde concret la asta.Sa nu mai spunem si de orgoliul celui inselat...

18 răspunsuri:
| aleexuţ a răspuns:

Nici vorba. Increderea se castiga, nu se da de-a gata.

| unknownn a răspuns:

Nu

| Seby90 a răspuns:

Daca merita sau nu este situational.
Ceea ce conteaza este faptul ca nu poti trece peste ce s-a intamplat, iti vei aduce aminte mereu de problema asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am o părere bună despre infidelitate ( din partea lui sau a ei ).

Totuşi, fiecare persoană MERITĂ o a 2-a şansă ( indiferent dacă e vorba de infidelitate sau de altceva )!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Nu merita, e plina lumea si de fete si de baieti!

| SerafimHD a răspuns:

Depinde de atitudinea pe care o are in timp

| XyYx a răspuns:

Eu as zice ca nu. Consider ca o data ce ai calcat stramb si ai fost iertat, o vei face si a doua oara, si a treia oara si tot asa. dar acum depinde de fiecare, depinde ce motive a avut, insa persoana inselata isi va pierde increderea in partener si lucrurile nu vor mai fi ca inainte

| MeandYou123 a răspuns:

Nu.A gresit odata va gresi mereu.

| viataeopoveste a răspuns:

Inca o sansa meritam toti dar a doua oara lasi lasa cu aia e cea mai grea pedeapsa crede-mawinking

| MαℛყshKα explică (pentru viataeopoveste):

A gresi e omeneste dar nu si a insela.da toti avem dreptul la a doua sansa dar daca si pe asta o pierzi atunci nu mai are rost sa continui asa relatie.

| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Depinde cat de grava e situatia...
eu nu l0as ierta

| MadyLarysa a răspuns:

Da merita daca iti demonstreaza asta.Am patit si eu odata si i-am spus ca daca se mai intampla a 2a oara nu-l mai iert.

| PaPuShiKa24 a răspuns:

Eu am patit-o in trecut.straight face l'am iertat de nenumarate ori fiindca il iubeam si dupa 4 ani de relatie... am zis stop! in momentul in care intrecuse masura si il prinsesem cu verisoara mea in pat.oh go on deci. cine iti greseste odata ti'o va fashe mereu..pentru ca e sigur ca iubindul-iubindo il/o vei ierta.happy

| MαℛყshKα explică (pentru PaPuShiKa24):

Mmm.eu am relatie de 3ani si s-a intamplat sa aud ca posibil el a iesit cu altcineva.l-am iertat.dar a meritat.

| PaPuShiKa24 a răspuns (pentru MαℛყshKα):

Ma bucur ca a iesit bine pana la urma..La urma urmei nu chiar toti sunt la fel.kiss sa va iubiti in continuare si sa fii super extra fericita

| fightforyourdreams a răspuns:

Curiozitatea este mare, depinde de caracterul lui, si de dragostea ce tu i-o porti.

| Anghelocek a răspuns:

Daca il iubesti si discuti cu el pe tema asta cred ca poti sal erti crva toata viata va ramine curva iar tu capul sus ca el e cu tine bafta mindria nu aduce fericire iarta si iubeste

| cleopatraaa a răspuns:

Daca tu crezi ca il poti ierta da iarta-l dar SA FII SIGURA CA O VA MAI FACE ca vede ca tu il ierti de fiecare data ..depinde de tine