| Bella_1624 a întrebat:

Bunakiss. Am nevoie de ajutor, un sfat pentru sora mea de cruce.
Deci:
Ea este cu un baiat de 4 luni, din ziua in care sunt si eu cu iubitul meu, si baiatul ala mai este cu inca o fata cu aia are 1 an si 2 luni, dar ei nu se intelegeau (cu aia de 1 an si ceva) asa ca a inceput sa o iubeasca pe prietena mea, dar nu stiu ce a fost in capul ei de il tot mintea ca se vad si il lasa cu ochii in soare, i-o iertat el toate dar acum in careva zi a fost la ea. Si au facut prostii si se tot vad si ii zice te iubesc si o alinta, dar pe mess nu mai e ca inainte ...nu era zi sa nu ii spuna de vreo 1000 de ori ca o iubeste sau ca ii e dor de ea acum doar fata in fata ii zice si ea crede ca n-o mai iubeste si crede ca s-a indragostit iar de cealalta. Acuma in zilele astea s-au tot certat (el cu aia) dar ieri au fost happy, dar aia il insela cu altu nu fizic doar prin sms si pe mess (sora mea de cruce era prt buna cu aia, aia nu stia ca iubitul ei o inseala cu sora mea) si i-o dat toate mesajele care le-o primit de la el, faza e ca aia l-o inselat de vreo 2 ori si el o aflat dar tot o iertat-o, acum e a 3 a oara cand vb cu ala si il inseala iarbig grin prietenul ei i-a zis ca de mai afla ca o singura data mai vb cu el se despart. Sora mea de cruce i-a dat toata coversatia la el si cand a vazut asta azi s-au certat rau. a vrut sa se desp de ea dar aia o inceput sa planga si sa faca scene apoi o zis ca fac pauza 10 zile, iar o facut aia scene si a zis bine nu mai facem pauza, acum in astea 10 zile i-a cerut sa se gandeasca pe cine alege pe ala sau pe el. credeti ca in astea 10 zile ar trebui sa se poarte sora mea frumos cu el sa primeasca iubire de la ea daca aia l-o inselat? Oare asa ar putea sa il ia cu totul numai pentru ea? Sa se bage pe sub pielea lui? Si daca da cum? Va rog dati-mi cat mai multe sfaturi si mai serioase pentru sora mea de cruce ca maine se intalneste cu el.

3 răspunsuri:
| RaluE a răspuns:

Si e mai frumos un 'Te iubesc' pe messenger decat fata in fata?

Eu nu cred oh go on...

| Bella_1624 explică:

Deci Ioana (sora mea de cruce) este cu unu Alex, Alex mai are pe una Crina, dar Alex si crina nu se inteleg asa bine si se cearta mai mereu, Alex a inceput sa o iubeasca pe Ioana, iar acum Crina il inseala pe Alex a 3 a oare si de data asta a aflat de la Ioana. Data trecuta i-a zis el la Crina ca daca mai vorbeste cu ala o singura data se despart. Azi au Alex a vrut sa o lase, dar i-a facut Crina scene si a tot plans, apoi a zis sa faca pauza. Iar a facut Crina scene si a plans apoi s-au impacat. Dar i-a dat 10 zile timp la dispozitie sa se gandeasca el sau alalalt. Intrebarea mea e:
In astea 10 zile cat Crina se gandeste pe cine alege, sa incerce Ioana sa intre pe sub pielea lui Alex sa il cucereasca numai pentru ea? Are sanse? Si daca poate cum sa o faca?

| alexoprondrina a răspuns:

Vai de viata mea.happy
Nu am inteles nimic. dar daca am priceput ceva ar fi: pritena ta e cu cineva.ala e cu alta si aia la randul ei e cu altul.
Pai ce sa-ti zichappy Din punctul meu de vedere un om care te insala odata, te va insela mereu.
Daca fata accepta sa fie inselata, atunci ea ar trebui sa se comporte normal cu el...nu trebuie sa arata ca si cum ar fi o fata usoara care daca ii spui c-o lasi faci ce vrei din ea. deci sfatul meu este sa fie putin distanta si daca baiatul o intreaba de ce e distanta sa-i spuna 'inca ma gandesc ce e mai bine'. asa cu un aer indiferent.