| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca e mai bine sa fie administrati banii intr-o familie? A: Sotul si sotia sa imparta totul, de exemplu in conturi comune (indiferent de cat castiga fiecare). B: Fiecare sa aiba banii lui (mai multi sau mai putini) din care doar sa contribuie la cheltuielile comune? C: Fiecare sa aiba un fond personal egal cu al celuilalt iar restul sa fie cheltuiti/economisiti in comun?

Răspuns Câştigător
| SavuAndreea55 a răspuns:

A. Sa imparta totul, ca de aceea sunt o familie!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de acord cu lit.A, de altfel asa am facut si eu cu sotia, mai mult sotia era casiera casei.

| mgtow a răspuns:

Fiecare cu banii lui si sa puna 50 - 50% la cheltuieli ca sa fie pace

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, daca e o familie eu zic ca e mai logic sa imparta tot...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiind casatoriti mi se pare normal sa imparta totul, indiferent de cat castiga cine.

| christall a răspuns:

Noi avem fiecare carduri. Si cand mergem la cumparaturi plateste ori unul, ori altul, nu tinem socoteala. Asa fiecare avem bani, asa daca vreau sa-mi iau o pereche de chiloti nu trebuie sa-l informez ca iau din fondul comun. Bineinteles ca la cheltuielile casei avem fond comun.

| Ruski a răspuns:

Salutare! Normal ar fi sa imparta totul intre ei, ca doar de aia au ales sa fie impreuna pentru tot restul vietii.