| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata o familie perfecta in secolul al- XXI-lea? Credeti ca si parintii dar si copiii trebuie sa contribuie in mod egal la bunastarea unei familii?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista familie perfecta și mai ales în secolul xxi, unde mai există mentalități de secolul xix.
Eu cred că părinții trebuie sa își educe copiii bine astfel încât contribuie la bunăstarea familiei, dar mult mai târziu, nu când sunt inca copii.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista perfectiune in relatii. Si nu, copiii nu sunt responsabili pentru bunastarea familiei, ci parintii