| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii conving pe parinti sa-mi cumpere un bichon frise?

3 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Stiu cum e sad.
Eu am avut noroc de mama ca iubeste mult animalele si a vrut ea sa ne luam un bichon, ca tata nu voia nici de cum. Cu greu l-am dezvatat de "obiceiu" de a face in casa rolling eyes dar acum toti s-au atasat de el si suntem cu toti fericiti! :*

Imi pare foarte rau! sad Poate o sa iei niste note bune la teze in teste, la scoala, faci curatenie, le explici cat de mult iti doresti un catelus sa iti tina companie. Ii foarte greu sa ai grija de un catel, scos afara, mancare, baie...PFF`. Nu stiu cu ce sa te ajut, sincer.

Bafta! :* by ancutssa love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le spui cat de mult iti doresti apoi le arati ca poti sa fii responsabila si ca te poti ocupa de el, de asemenea un argument bun poate fii faptul ca un animalut te ajuta sa inveti multe despre responsabilitate, te ajuta sa inveti sa daruiesti afectiune etc.succes

| alinutaalinuta1999 a răspuns:

Am facut eu un documentar despre ei vrei sa til dau prin mess? si apoi adaugi tu la urma cat de mult iti place si chiar vrei si te-ai documentat si poate til iau vrei? da-mi messul tau prin mesaj