| LisaUrs a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa-mi cumpere un caine bichon frise? Locuiesc la casa si e mult mai simplu decat la bloc, dar tot nu vor...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și pe banii cui îi faci tratamentele, vaccinurile, mâncarea, locul de dormit, etc?
Tot pe părinți cad multe din aceste griji, pentru tine este o distracție.
Pa, pa.

| h3r a răspuns:

Să zicem că nu este un caine oarecare, presupune anumite responsabilități, mai exact și bani!
Cine a zis că e mai ușor la casă? Ăla nu rezistă afară.
Cu banii aruncați pe un simplu câine mai bine îți cumperi ceva folositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ajută-i la treburile gospodăreşti, ascultă de ei.
Te pup!

| SunnyDay88 a răspuns:

Eu sunt contra. lasand la o parte partea cu hrana si bolile. si eu mi am dorit mult un catel dar cum zicea si cineva mai jos... stii cat de oribile sunt excrementele? si multe? degeaba stai la curte ca tot trebuie adunate si duse la container. o sa le aduni tu? iti spun eu ca nu o sa faci asta. eu am avut pisica si cand a crescut mai mare mi s a urat de curatat excrementele. mai bine un acvariu si gata.

| Okami23 a răspuns:

De ce unul de rasa?
de la adapost ce ar avea?

| kiduţa18 a răspuns:

Dacă eşti sigură că eşti destul de responsabilă să ai grijă de el şi să-l scoţi în fiecare zi afară şi să-i dai să mănânce, să-l speli şi să strângi după el, spune-le părinţilor tăi asta. E alegerea lor dacă te lasă sau nu, până la urmă îl ţi pe banii lor, nu pe ai tăi.

| DeeaVonP a răspuns:

Pentru ca, chiar daca esti mic, tot trebuie ingrijit cu mancare, tratamente etc...Si nu cred ca iti place sa ii cureti c***tu (scuzati expresia) si poate o sa te plictisesti de el! Este dragut, dar nu este folositor la ceva, spune-le parintilor tai ca iti doresti si poate ti-l vor face cadou de ziua ta.

| DoctorChucky a răspuns:

Poti sa le spui ca iti doresti foarte mult si ca e foarte dulce si dragut si ca o sa te ocupi tu de el...

| soricik14 a răspuns:

Intr-o seara ia de pe net filmul "Hachiko: A Dog's Story" si uita-te la el impreuna cu parintii tai.
Dupa film spune-le ca de asta iti doresti si tu un cainut...e cel mai bun prieten al omului. Succes garantat happy

| Deeyutzyka a răspuns:

Ca sa ai un bichon trebuie sa iti permiti acesta costand 14 15 milioane + tratamentele si toate cele deci e mult prea costisitor...