| mabytza a întrebat:

Am reusit sa ii conving pe parinti sa imi cumpere un catel.
As vrea un bichon, frise sau maltez nu conteaza doar sa fie de talie mica.
De unde as putea sa fac rost si cam cat ar costa?
Va rog mult astept de 13 ani...
dau fundiza

Răspuns Câştigător
| msonegirl a răspuns:

Sunt cam scumpi bichonii, in jur de 100-200 euro.

De unde ii poti lua?

Cauta pe net sau la farmaciile veterinare din orasul tau.etc

2 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Sfatul pe care pot sa ti-l dau este sa te adresezi Asociatiei Chinologice din judetul tau pentru a-ti recomanda un crescator.
Al doua varianta este aceea de a te adresa medicului veterinar din zona in care te afli si sa-l rogi sa te ajute. Mai ales ca la el te vei duce pentru vaccinuri si tratamente.
Si inca ceva : daca vrei sa fie frumos trebuie sa-l iubesti si sa-l ingrijesti foarte bine.
Iti doresc multa bafta!

| BlueSummer a răspuns:

Pai unul calumea ajunge si pe la 250 eur, adica destul de mult dar merita sa investesti intr-un catel, va fi un prieten adevarat. Poti gasi si mai ieftin, insa nu stii sigur daca este de rasa pura. Chiar daca e moda asta cu catelusi de talie mica, de ce nu iti iei un Caniche? E talie medie, nu lasa par si e extrem de prietenos. Plus ca pe astia ii gasesti si gratis. Dar sa stii ca este o responsabilitate destul de mare, deci informeaza-te!