| SimmerAndra a întrebat:

Cum ii zic mamei sa ma lase la piscina cu o fosta colega de la gradinita?

18 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Poti sa nu ii spui daca stii sigur ca nu te lasa.

| SimmerAndra explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Imi displace ideea...
Nu inteleg de ce nu ma lasa! Adica spune ca nu stie ce anturaj are si apoi mai zice "am incheiat discutia"... straight face Chiar vreau sa imi fac prieteni, nu sa stau pe calculator toata vara...

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru SimmerAndra):

Te-ai gandit ca poate are dreptate?

| SimmerAndra explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Dar de ce ceilalti parinti isi lasa copii? ț
Plus ca nu stau cu toti betivi si fumatori... ea e O.K. :winking

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru SimmerAndra):

Nu este niciodata cum ne dorim noi.A vazut ea ceva care nu i-a placut ..nu o poti contrazice.Nu se sfarseste lumea. Duceti-va in alta parte...cu mai multi prieteni si gata.

| SimmerAndra explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

De abia daca o cunoaste, crede-ma, nu are ce sa vada sad
ea e mereu asa... si apoi ma intreaba " de ce stau toata ziua la calculator"

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru SimmerAndra):

Asa este si mama verisoarei mele ..toata viata a fost assa! Acum are 20 de ani si la fel este...ii spune ca pana la 10 sa fie in casa.S-a saturat si ea dar din cauza mamei sale este la o facultate buna si invata foarte bine. Daca era asa de capul ei cine stie in ce anturaj intra... Putina "armata" trebuiewinking

| SimmerAndra explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Mama are 48 de ani, o fi din cauza asta, cand era ea de varsta mea era crescuta altfel...Probabil ar trebui sa port o discutie cu ea, sa-i zic ce nu-mi place, e ok?

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns (pentru SimmerAndra):

Da.Dar de obicei aceste discutii se sfarseste prin cearta ..si de aceea trebuie sa fii mai blanda..sa o faci sa inteleaga sa ii spui sa aiba incredere in tine ca nu se va intampla nimic rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica sa lase? De ce nu te-ar lasa? Si de ce ai asculta-o?
Ii spui simplu: Mama, eu am plecat la piscina cu X.

| BogdanDediu a răspuns:

Spune-i ca vrei sa te duci la piscina si gata e mai bine decat sa minti!

| AgentBomboana007 a răspuns:

Ii spui asa!
-Mama, fie ca-ti place sau nu, eu vreau sa merg la piscina cu X. Nu vreau sa te mint. Sti ca daca nu ma lasi eu tot o sa merg(fug). Este o colega de la gradinita care vreau sa mai schimb si eu o vorba, ca n-am mai vorbit demult. Sti ca toata vara o sa stau in fata calculatorului si in cartea Efectele televiziunii asupra mintii umane scrie clar ca televizorul si laptopul micsoreaza foarte mult creierul. Vreau sa mai ies si eu din casa, sa mai cunosc lumea, sa vad si eu ce fel de persoane mai sunt in lumea asta, nu doar sa stau inchis/a in casa si sa-mi miscorez nuca asta de creier. Te rog din inima! Sti ca nu-ti mai cer nimic, doar lasa-ma sa merg si eu la piscina cu X. Sti ca te iubesc din inima asta mica si mai stiu ca nu vrei sa se crape in doua! big grin Te iubesc, mami!

| SimmerAndra explică:

Ma refer ca ea nu ma lasa... am incercat de cateva ori dar...,, si nu vreau sa i-o prezint mamei. Cu mama e putin mai complicat... alte idei?

| SimmerAndra explică:

Să mă lase- adică să merg cu ea la piscină... happy
NICI EU NU ȘTIU DE CE. AȘ VREA SĂ ÎMI DAȚI NIȘTE IDEI, CUM I-AȘ PUTEA SPUNE CĂ MERG CU EA, CA SĂ MĂ LASE SĂ MERG. happy

| starall a răspuns:

Ii spui ca iti doresti tare mult sa mergi cu ea la piscina si ca nu se va intampla nimic grav

| starall a răspuns:

Ii poti spune ca iti doresti foarte mult sa mergi cu aceea persoana si ca vei avea grija ca sa nu se intample ceva grav.

| Alice00799007 a răspuns:

-Mami,pot sa merg la piscina cu o fosta colega de gradinita?
Moama, ce greu :o

| Elena109 a răspuns:

Pai este simplu. Ii spui ca vrei sa mergi la piscina cu fosta ta colega de la gradinita. Decat sa o minti mai bine spui adevarul iar daca vrea sa se convinga spune i sa o sune pe mama fostei tale colege.winking