Abh
| Abh a întrebat:

Cati dintre voi va ajutati mama la treburile casnice?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu!love struck Imi face placere sa o ajut.Are si ea nevoie de mine mai ales ca lucreaza atat de mult big grin Vine acasa obosita si nu ii prinde rau o mana de ajutor big grin
Ea a facut atatea pentru mine.Imi ofera tot ce am nevoie si nu mi-a lipsit niciodata nimic.Macar atata lucru sa afc si eu pentru ealove struck

14 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Perfect de acord cu "mumoasa".
O ajut mai mereu când are nevoie după ce mi-a fost alături mereu şi am avut de toate.

| JeSa a răspuns:

Eu, mai mereuhappy.

| PurpleLadybug a răspuns:

Eu... dar mai mult cand mi se pare corect. de obicei cand eu trebuie sa fac tot, iar fratele meu nimic, pufai si bombanstraight face

| gabryel a răspuns:

Si eu cateodata.

| Yarinn a răspuns:

Toti ne ajutam mamele cateodata(mai putin baietii care mai sunt si mezini!)...eu o ajut destul de des, nu pentru ca imi cere ea, ci pentru ca vreau eu sa o ajut

| Anemona a răspuns:

Eu o ajut mereubig grinadika de exemplu in camera mea fac curatenie mereu...sau daca mai are nevoie de ceva o ajut cu placere daca nu am teme sau asa ceva...si din cand in cand ii mai fac cate o surpriza si fac curat in toata casabig grin

| demonel a răspuns:

Sambata si duminica dorm mai mult

| stillhartu a răspuns:

Din pacate, eu sunt "mama" in casa. Ma ajut pe mine happy E destul de greu sa ma ocup de toate, mai ales ca pe langa am scoala si bineinteles, am si prieteni care asteapta sa ma vada din cand in cand.

| Melly a răspuns:

Eu o ajut pe mama la treburile casnice (am 14 ani)

| danyel_1802 a răspuns:

Treburi casnice nu fac si nici nu am facut, o las pe ea, in schimb fac treburile pe care tata le-a lasat libere de cand a plecat din tare, cei drept nu pe toate, dar marea majoritate ce facea tata, fac si eu, si mai ales ca fac si curatenie prin casa, si fac intotdeauna cumparaturile, de obicei ii zic sa se odihneasca ca merg eu pana la magazin, sau aspir eu ca nu e mare lucru, mai ales ca munceste destul de mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo o ajut, dar doar cand am chef si nu am alceva de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să ridicăm toți „doo dej'te" trebuie să adaugi un „Nu" în fața lui „vă ajutați".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu,,, niciodata! N-am pus mana pe aragaz niciodata, si la ce fel de treburi te referi? Sa-mi fac patu`, sau curat in camera? Daca da, patu` meu este facut, dar despre curatenie...trebuie sa intrevina cineva.
Acum vorbind serios, as ajuta, dar nu ma lasa. Stie ca am un program foarte incarcat: scoala, antrenamente, meditatie, teme...si in timpu` liber mi-l lasa liber in totalitate happy.

| funnkydj a răspuns:

Sincera sa fiu... ea se ocupa doar de gatit, uneori la gatit o mai ajut si eu... de curatenie si restul eu ma ocupbig grin