| psst a întrebat:

Cum iti dai seama ca cineva iti e prieten cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| KARINA2012 a răspuns:

Un prieten adevarat este cel pe umarul caruia plangi cand ti-e greu, se bucura alaturi de tine pentru toate realizarile tale.
Tot un prieten adevarat este cel care te cearta cu blandete atunci cand gresesti, care iti da speranta si puterea de-a merge mai departe, atunci cand tu nu mai ai nicio speranta.
Prietenii adevarati sunt rari, ei trebuie pretuiti cu adevarat.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Te ajuta la greu si atunci cand te astepti mai putin!

| mona a răspuns:

Teoretic in prieten adevarat e alaturi de tine si la bine si la rau... vorba aia...prietenu la nevoie se cunoaste

| sabin89 a răspuns:

Un prieten doar cu numele iti spune ce iti place tie sa auzi. Un prieten adevarat iti spune ce trebuie sa auzi.

| Yoana a răspuns:

Este alaturi de tine la bine si la greu!

| Cherilyn a răspuns:

Buna! happy
Acel cineva trebuie sa fie alaturi de tine mereu, sa nu te judece, sa fie un bun ascultator, dar si un bun sfatuitor.
Un prieten adevarat te intelege si intotdeauna trebuie sa iti atraga atentia cand esti pe cale sa faci ceva rau.
Numai bine!

| rody5 a răspuns:

Te face sa te simti bine cand iti e rau. cand sunteti impreuna nu va plictisiti si puteti sa va simtiti in largul vostru. se bucura de reusitele tale si va indemnati la bine unul pe celalalt.

| Aida89 a răspuns:

Un prieten adevarat? Este greu sa dai o definitie exacta, dar fiecare din noi are o idee despre cum arata prietenul adevarat. Sincer nu cred ca exista om perfect, ceea ce ma face sa cred ca nu exista prieten perfect. Totusi sunt niste reguli de baza: sa te ajute la nevoie( asta nu inseamna sa faca ceva in locul tau), sa nu te judece, sa te respecte si sa nu te minta.