| qMisaki a întrebat:

Cum imi conving mama sa ma lase sa joc "IMVU"? Nu vrea sa inteleaga ca eu vreau doar sa imi cumpar haine si sa vorbesc cu prietenii pe el...

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Mama ta are dreptate.
Acest joc creează dependenţă, plus că are şi viruşi. Este o pierdere de timp.
Am jucat şi eu IMVU, şi sincer nu vroiam să mă mai opresc, iar tot jucând mi-am distrus calculatorul.
Chiar vrei să-ţi strici calculatorul/ laptopul pentru un joc?
Uită de el, este o prostie.

| qMisaki explică (pentru positivity):

Mie nu mi-a facut virusi... Am mai jucat odata. Mama nu ma mai lasa pentru ca a vazut ca unele injuraturi la care eu nu asistam pe imvu.