| Betty18 a întrebat:

Cum o sa trec vreodata peste pierderea unei prietene dragi care a decis sa se indeparteze de mine si de restul grupului FARA MOTIV. Nu i-am facut ABSOLUT NIMIC, credeti-ma, a eu mai intrebat-o de N ori, am incercat sa vorbesc cu ea si in zadar. Toata lumea spune ca asta s-a intamplat pentru ca si-a facut noi prieteni la facultate si se distreaza mai bine cu ei. Eu refuz sa cred asta, nu este drept i-am fost alaturi mereu si am incercat sa o incurajez cum am stiut eu mai bine, am ascultat-o mereu. Au fost atatea momente, cum naiba poate uita cineva asa ceva? Am mai incercat sa vorbesc cu ea in vacnata de vara de 2 ori, dar ea nu a dat nici un semn niciodata.

A trecut aproape un an de cand s-a destramat totul si eu nu-mi pot imagina nunta mea fara ea. Vreau sa uit tot si nu stiu cum. Si azi am luat un cd vechi cu poze si mi-au dat lacrimile... numai este ce a fost... ce sa fac? Nu imi spuneti sa ii spun ce simt pentru i-am zis asta in urma cu vreo8 luni, de 2 ori chiar, dar nu s-a schimbat nimic.

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Inteleg ca este dureros, dar daca s-a destramat de voi(si daca chiar este adevarata faza ca si-a facut noi prieteni) inseamna ca nu v-a fost niciodata o prietena adevarata!
Daca tu spui ca v-a fost o prietena draga cred ca decat timpul le va rezolva pe toate!
O zi buna!

4 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Se poate! si da e dureros dar crede-ma vei trece peste asta si vei uita! am trecut si eu prin ceva asemanator si am suferit ca un caine! dar timpul vindeca toate ranile si incet incet iti vei face alti prieteni... asta e viata: "prietenii" ne uita cand nu mai au nevoie de noi!

| Anonima264 a răspuns:

Incearca sa "arunci" tot ce iti aminteste de ea!

| CristinaEly a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa-ti faci si tu prieteni noi. daca zici ca ai incercat si nimic. poate ar trebui sa va intalniti si sa-i arati si ei acele poe sa ii atragi cumva atentia.dar daca nu se mai poate salva nimic asta e fa-ti o noua prietena

| 10danny0499 a răspuns:

Buna,si eu am trecut prin ceva asemanator, cea mai buna prietena m-a lasat balta pentru altii, dar am trecut peste.E greu, dar nu imposibil, sunt sigura ca grupul de prieteni te poate ajuta sa treci peste.Aminteste-ti ca timpul le vindeca pe toate si ca mai exista si prieteni adevarati undeva prin lume.