| r4uL a întrebat:

Cum pot sa ii fac pe parintii mei sa ne mutam la casa sau in alta tara ( eu vreau Italia ) big grin sincer mai. Asta e visul meu de muult timp tongue. Dau funda. :X

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Incearca sa-i convingi cu ajutorul unor argumente solide. Documenteaza-te foarte bine inainte, afla totul despre tara, in care ti-ar placea sa traiesti. Asa iti va fi mai usor sa-i convingi.

P. S. Dar nu uita, ca Romania este "mama" ta.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@r4uL, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

| cristi202 a răspuns:

Interesanta intrebare. De cind copii ii conduc pe parinti, si nu invers? Daca ai un vis, fa tot ce poti pentru a-l putea realiza cind vei fi tu mare, nu incerca sa faci ca toata lumea sa se invirta cum vrei tu. Aceasta inseamna egoism, si arata ca esti inca copil (copiii sunt de regula egoisti, si pe masura ce se maturizeaza, realizeaza ca trebuie sa tina seama de ceilalti de linga ei). Accepta situatia in care esti. In viata vei vedea ca daca nu inveti lectia acceptarii (sa stii sa accepti lucrurile pe care nu le poti schimba), vei avea mult de suferit.

| mgtow a răspuns:

Nu poti sa le schimbi mentalitatea parintilor tai mai ales tu fiind doar un pusti, pleci tu cand ajungi major in strainatate

| Firry a răspuns:

Buna!
Un vis frumos da. Insa. trebuie sa te gandesti mai intai daca si pentru ei ar fi bine, daca se poate adica nu este chiar atat de usor sa faci asta... Este nevoie de bani si mai ales daca vrei in Italia. acolo ei trebuie sa fie siguri ca vor avea si un loc de munca nu crezi? Cel mai bine lasa asa cum e. sau roaga-i sa caute o casa draguta pe care sa o cumpere.
Bafta!winking

| r4uL explică:

Eu iti multumesc ca mai ajutat big grin!

| r4uL explică:

Grr.

| SweetGirl1000 a răspuns:

Nu credd oh go on!
Sunt in situatia ta! Dolinta mea cea mai mare e sa ma mut in Italia!
Am acolo unchi, matusa si verisor, si prieteni de familie!
Unchiul meau (Fratele lui Tata:X ) ne-ar putea ajuta...dar Tata nu de acord crying
Da-i argumente de exemplu: acolo e mai usor cu scoala, vei invata bine limba si posibilitatile voi fi mai bune happy!
Asa voi face si euwinking! Sper sa avem noroc :*
Succes!