| βėĺBŷ a întrebat:

Heii TPU! Ma puteti ajuta cu un sfat? La sfarsitul acestui an scolar, mama mea doreste sa ne mutam in Italia, eu sincer nu vreau sa plec din tara pentru ca o sa imi fie foarte dor de bunicii mei m-am obisnuit cu ei, sincer nu stiu ce m-as face fara ei si plus am prieten de 6 luni si nu vreau sa il pierd sad mie foarte greu ca sa-i spun ca trebuie sa plec.crying Va roooog ajutati-ma dau FUNDA! :d

2 răspunsuri:
| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Cu bunicii te inteleg. Cu prietenul, la fel, insa e mult mai usor sa te detasezi de el. Nu ai spus cati ani ai, ceea ce, dupa mine, conteaza mult la astfel de chestii. Oricum, eu spun sa faci un efort sa accepti situatia, deoarece iti va fi mult mai bine langa mama ta, iar in Italia ai alte oportunitati decat in Romania.

| OxyAndrei a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai ca nu poti pleca de langa bunici, te-ai atasat foarte mult de ei.Cred ca o sa te inteleaga, sau daca nu spune-le ca vrei sa mai stai si o sa mergi in Italia dar nu acum... Daca parintii tai stiu ca ai prieten, poti sa le spui ca e greu sa il lasi pentru ca il iubesti, o sa inteleaga ca nu poti pleca de langa persoana iubita pentru o alta tara.Mult succeswinking