| lalu666 a întrebat:

Cum pot sa imi aduc sotia acasa dupa ce am inselat-o

Răspuns Câştigător
| zuzumic a răspuns:

Atunci draga ai doua variante 1 vbesti foarte sincer cu ea si ii dem ca vrei sa te faci cuminte sau 2 va divortati si distrugeti vaitza unui pusti de patru anisori care nu are nici o vina ca tu simti nevoia sa stai cu treaba in ori ce gaura de curva

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine las-o in pace, poate isi gaseste un barbat adevarat care sa o faca fericita.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat, va reveni inapoi, trebuie sa o impaci, sa-i spui ca nu ai dorit sa se intample asa ceva si ca, nu se va mai intampla niciodata asa ceva. Sigur ca nu va ceda asa de usor, dar nu trebuie sa-ti pierzi speranta, alege un buchet de flori care stii ca îi plac, fa ceva ca sa o impaci si totul sa revina la normal. Succes.

luciana
| luciana a răspuns:

Atunci cand ai inselat-o, nu ti-ai pus intrebarea ca daca afla ce ii mai poti spune, faptul deja consumat, crezi ca il mai poti schimba cumva? Acum te gandesti ca vin aceste sfiinte sarbatori si esti singur, fara familie, fara atmosfera sfanta ce o aveai acasa candva? De pretuiai caminul, nu erai in stare de acesta fapta josnica, marsava fata de cea care, este mama copilului tau, sincer Nu a meritat acest "cadou" din parte-ti. Nu ai stiut a pastra caminul neintinat, acolo, pe piedestalul stiut si ca acea sotie care-si alunga tristetea cand te astepta si ca timpul ii va aduce in loc de surpriza unui cadou de sarbatori, - acest deznodamant urat al relatiei voastre : inselatoria, minciuna si poate si ceva boli, drept cadou de la aceea... Sincer eu una, (nu te supara pentru sinceritatea-mi,) nu as avea loc pentru jumatati de masura si pentru promisiuni desarte. Ai dovedit-o cu prisosinta si eu cred ca nu o meriti pe sotia ta. Ramai cu aceea care te-a facut sa iti pierzi sotia, doar o crezi mai buna, de asta ai pus in balanta ce sa alegi si Ea, aceea, a castigat, deci ramai cu ea si singur te-ai pedepsit deja. Pacat de acest copil ce va creste ca si altii,- tanjind dupa un tata,-fie el si unul imoral, dar sa fii sigur ca se va multumi si cu unul de imprumut, poate mult mai bun, de cele mai multe ori. Intrebarea ta e grea eu, una, nu cred intr-o ciorba reincalzita, dar mai sti, de tine poate depinde asta, de cat de rau iti pare... Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

Actele de divort nu inseamna mare lucru, ele se pot si retrage, daca va impacati acolo sau mai devreme. Problema este daca Ea te va ierta si pentru asta, caci tot tu ai facut primul Pas. Hoteraste-te ce vrei si daca O vrei Inapoi doar pe Ea, sotia ta, atunci Lupta dragul meu, nu te lasa, arata-i ce tare ai mai gresit, dovedeste-i ca te caiesti, dar eu cred ca mai sunt multe altele ce nu le spui aici. Deci tu calci stramb si tot tu bagi si divortul, pacat.

| zuzumic a răspuns:

Dar dc vrei sa o aduci acasa pentru ca o iubesti? sau pentru ca nu are cine sa iti dea sa manci si cine sa iti spele chiloti? Nu crezi ca i ai calcat in picioare toate sentimentele si toate visele? eu nu cred ca se va mai intoarce la tine pentru ca e constienta ca daca ai inselat-o o data o vei face mereu. dar daca ai realizat abia acum cat de mult o iubesti eu zic sa stai de vorba cu ea... si sa o faci sa intelega ca niciodata nu o vei mai insela si sa te ti de cuvant. Dar tu trebuie sa fi constient ca ea nu va mai avea veci incredere adevarata si deplina in persoana ta

| BuBuLyNa a răspuns:

Nici o sansa! Decat daca ea te mai iubeste si mai tine la tine si te mai poate ierta! Eu nu as accepta asa ceva!

| lalu666 explică:

Da dar avem si un baietel de 4 ani sieu am facutgresal de a baga actel de diort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea va veni acasa dar aduce in urma ei si un avocat, de ce sa-ti distrugi o viata de desfrau...stai linistit ca se simte bine din moment ce a plecat.Nu vrei tu ca ea sa fie fericita? ei. uite ca poate ehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa te intrebi:o mai iubesc? mai vreau sa fiu cu ea? de ce am inselat-o? In functie de ce iti raspunzi tu singur vei sti! Daca tu consideri ca nu poti trai fara ea, ca nu vei mai gresi spune-i asta, va intelege, dar daca crezi ca nu ai,, leac"in problema inselatului, mai bine las-o sa-si traiasca viata fara sicanele tale! trebuie sa-i ceri iertare, sa ai putere de convingere, rabdare si o doza mare de romantism! Sa incerci sa fii in preajma ei si sa ii explici motivele care te-au facut sa gresesti, ca regreti! Restul va veni de la sine daca ea va dori sa te ierte, depinde de ea, de principiile ei in primul rand, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te inseala si ea.cunosc un caz si pot sa-ti spun ca nu o sa mai ai o casnicie adevarata niciodata.asa ca las-o acolo unde e. sfatul meu. daca o aduci acasa si ea accepta, asa ceva nu se uita toata viata.candva, iti va aduce aminte ca ai facut pe smecherul, si ai crezut-o proasta.in fond inselatul este o tradare a sentimentelor a increderii, a casniciei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înainte să fii călcat strâmb trebuia să te gândeşti la ea, sentimentele ei faţă de tine, etc.
Nu ştiu dacă mai prezinţi încredere după o astfel de ispravă, eu nu te-aş ierta!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da problema este alta ca eu i-am cerut actele de divort si in 21 ianuarie avem sentinta de divort si ea a spus sa ma rabdare cu ea dar eu tot am facut prosti a veni odata acasa si eram cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ca femeie, tin sa-ti spun doar atat! Daca nu o mai iubesti, mai bine las-o sa-si traiasca viata cum doreste ea, e alegerea ei, daca poate, te va ierta, depinde de ea nu de noi, cei de pe site! O parere ne dam, dar tu si ea sunteti cei care hotarati destinul vostru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te simti bine cand inseli, o aduci acasa, arunci actele de divort si o inseli din nou, important e ca si ea sa vrea acest lucru, in ai grija dupa ce te ftigi cu ciorba sufli si in iaurt, nu cred ca e dipusa sa ti suporte toate magariile, asa ca pentru moment renunta la divort si asteapta sa vezi ce se intampla, ai multa rabdare daca asta iti doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa presupun ca deja v-ati impacat, sunteti impreuna, e ok, dar sa-ti mai spun ceva (vorba unui cantec): nimic nu va mai fi ca inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi iubesc nevasta! am gresit in fata ei si ma caiesc, ea stie! vreau sa vina acasa din Italia!

| catel a răspuns:

Te-ai gandit la toate variantele? oare nu a asteptat un motiv sa plece? oare tu crezi ca asta este singurul motiv pentru care pleaca, sau asta ne-ai detalit tu aici pentru ca ti-e rusine de ceea ce ai facut. cred ca sunt putine femei care ar strica o casnicie din aceasta cauza. orice femeie are o mandrie a ei, nu ii este totuna ca o arata o fraiera cu degetul pe strada si spune... cu barbatul ei am fost azinoapte. eu cred ca la voi mai este ceva la mijloc. daca nu esti in stare sa ne dezvalui adevarul, nu te astepta sa-ti dam raspunsuri dupa care sa... le pui in aplicare.
Batrane, is multe la mijloc, eu as vrea in acest caz sa aud si parerea ei. nu cred ca ai curajul sa-i dai acest link.

| diogene a răspuns:

Daca s-a intamplat, s-a itamplat, ca sa mai ca trebuia sa te gandesti inainte etc...
Astea sunt regrete tardive, important este ce vei face de acum inainte. Daca aveti copii e mai simpla treaba un pic, desi daca ea se incapatineaza, nu vine ici pentru copii.
Cred ca primul pas ar trebui sa mergi la DUHOVNICUL tau si sa-i explici tot. Daca dansul va oserva ca te caiesti de pacatul facut te va indruma asa cum trebuie.Pana atunci, nu uita sa mergi la fiecare Sfanta Liturghie si daca poti sa ajungi si la 3 Sfantu Maslu ar fi minunat.

| andr33a_3745 a răspuns:

Complicata situatie. Si pentru tine, si pentru ea. Nu are rost sa incep cu o cicalire pentru ca probabil multi sau pornit sa o faca. Oricum, faptul e consumal si raul e facut. Sfatul meu e sa te folosesti de tot ce iti sta in putinta dar in limita bunul simt pentru a o aduce inapoi. Dar inainte de asta raspunde-ti la intrebarea: Ce te-a determinat sa o inseli? Sper sa nu vi cu raspunsul ca barbatii nu se pot abtine, pentru ca asta ar fi un moft, nu un motiv. Succes!