| Mariamary999 a întrebat:

Prima dragoste se uita vreodata? sad
Eu m-am despartit de fostul meu prieten de 7 luni si acum de 3 saptamani am pe altcineva, tin si la acest baiat imi dau seama de chestia asta. Dar nu stiu daca o sa iubesc pe cineva in afara de fostul meu prieten sad.
un sfat? multuu.
P/S : Fara jigniri.

Răspuns Câştigător
| GeorgetaTudor a răspuns:

Ooooooo, vei iubi! happy
Intrebarea mea pentru tine este: Cum ai grija de tine?

Vezi tu... iubirea e un sentiment care se manifesta ciudat. O traiesti cel mai bine atunci cand cand esti bine cu tine, stai bine pe picioarele tale si te descurci in viata ta.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza implicarea in prima relatie aia, cred ca cu timpul uitam multe dar cand reintarnim acele lucruri se activeaza acele zone in creier de atunci, o sa iubesti, dar nu uita ca totul sta in atractia aia chimica daca dupa 7 luni nu simti acel fior nu e iubire

| Mayar a răspuns:

Normal ca tii minte prima iubire. Analizezi ce a fost bine si ce a fost rau, acum sti mai bine sa judeci caracterul unui om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca uiti de tine.
Incearca sa nu mai compari ce a fost in trecut cu ce traiesti acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

o să iubești cu siguranță. poate că ai nevoie de mai mult timp să treci peste sau poate încă ai sentimente pentru el.

| Anna121 a răspuns:

Din pacate nu prea se uita, stiu prin ce treci, eu m-am despartit de fostul acum un an si desi am incercat sa am si alte relatii, n-a fost la fel. Mi-e teama acum sa ma mai indragostesc de cineva. Multa bafta! big grin