| fluturas88 a întrebat:

va rog frumos ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac.straight face. sunt cu un baiat de 3 saptamani insa eu nu il iubesc doar tin la el. dar eu vad ca el ma place f mult...insa fostul meu iubit cu care am fost 3 luni acum dupa 4 luni ce ne-am despartit si-a dat seama ca ii pare rau si tot incerca sa il iert si sa ma impac cu el. dar eu pe el il iubesc numa nu vreau sa ma despart de actualu prieten pentru ca cu el totul ii mai ok.numa singura problema ii ca nu stiu ce sa fac sa raman cu el sau sa ma intorc la fostul prieten. da fostul prieten mi-a facut multe lucruri urata dupa care am suferit ff mult! dau funda.va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bubles a răspuns:

Buna!happy

Cel mai bine ar fi sa iti asculti inima.happy Dar daca tot vrei sa te ajut cel mai bine ar fi sa ramai cu actualu daca ai spus ca fostul te-a facut sa suferi.

Funda:devil

4 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Baietii nu se schimba. El poate profita de sentimentele tale fata de el. Vrea sa te aiba la degetul mic. Eu una te-as sfatui sa nu te impaci cu fostul. Cu timpul sentimentele dispar si o sa fie o simpla simpatie. Daca nu tii la actualul parerea mea e ca nu are rost sa mai stai cu el. Dragostea cu sila nu se poate. Vorbeste cu el, explica-i ca vrei sa fiti doar prieteni.

| Ingerash a răspuns:

Ramai cu actualul, daca spui ca fostul a gresit, se poate sa repete greselile

| Mira8773 a răspuns:

Eu vad problema in felul urmator : tu esti nehotarata in legatura cu proprile sentiment, dar daca r fi sa o luama pas cu pas tipul care te-a facut ata sa suferi nu cred ca merita a doua sansa pentru. ca daca te-ai desparti de actualul si te-ai intoarce la fostul pote o sa te faca si mai mult sa suferi.
Dar tie nu iti cam prieste nici cu primul daca spui ca tu nu il iubesti si doar ti la el. Mie mi le para tu tu stai cu actualul dar pentru nu ai rani sentimentele si asta iar nu e ok, stiu ca nu ai vrea sa sufere dar intr-un fel trebuie sa te gandesti si la proprile sentimente. La cine te gandesti cand auzi cuv. iubit? Ti-ai dat seama la ce ma refer?

| claudiua a răspuns:

Imi este lene sa citesc ce ai scris, dar oricum nu imi pasa happy