| Daria a întrebat:

Cum pot sa le arat oamenilor pe care ii iubesc, ca ii iubesc? Sunt foarte afectuoasa si iubitoare de fel, dar nu prea stiu cum sa arat asta...Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Le poti arata asta facandu-le complimente (dar nu prea siropoase), imbratisandu-i, zambindu-le cald, fiindu-le aproape la nevoie si acorda-le multa atentie.
Insa cu toate acestea, dragostea nu cere dovezi.
Numai bine!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai grijă față de cine îți arăți afecțiunea că riști să ai de suferit pe urma dezamăgiri oferite "cu dărnicie" de către oamenii din jurul tău.
Cunoaște-i întâi și apoi le arăți iubirea!
Cu plăcere.
Pa, pa.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai nu cred ca trebuie sa te stresezi sa le arati, e suficient sa "fii acolo" atunci cand au nevoie, dar fara sa te sacrifici pe tine pentru binele lor.

| Parmalat a răspuns:

Eu dau din cand in cand cate un mesaj pe mess "Va iubesc pe totsi :X" laughing

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Poarta-te cu ei asa cum ai dori sa se poarte ei cu tine. Nu-ti fie teama sa-ti arati sentimentele prin gesturi, atentii, vorbe... Uneori e nevoie sa exteriorizam ceea ce simtim. In acest fel daci o bucurie celor la care tii si te vei simti si tu mult mai bine. Bucuria de a darui o intrece pe aceea de a primi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie doar sa fii tu insusi si sa nu ai in cap fite si din astea sclifoseli, sa nu fi influentata de nimeni sa arati tuturor ca asa esti tu pur si simplu si nimeni nu te poate schimba.Sa ajuti intotdeauan pe cine poti la fiecare ocazie dar nu-i lasa sa profite te tine:-o
:*:*Sper ca te-am ajutat cu cevalove struck