| mgtow a întrebat:

Cum pot sa ma impac sufleteste cu ideea ca voi ramane singur toata viata? Ma doare sufletul din cand in cand dar nu vreau nici-decum sa ma schimb pentru ca stiu ca imi va fi rau avand o relatie cu o fata. Incerc sa ma gandesc la altceva dar el imi tot cere jumatatea lui.

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Ma baiete, o relatie stabila nu-i posibila la voi pentru ca sinteti foarte putin pe acasa iar pe traseu se gasesc o multime de fete dornice sa invete sa schimbe vitezele la tiruri.Cum sint tirurile astea acum cu cutii de viteze automate se multumesc doar sa forjeze pe acceleratie.

| mgtow explică (pentru harciog):

Mi-ai facut ziua frumoasa. Poate mai apelez la tine in viitor.

30 răspunsuri:
| niknip a răspuns:

Cred ca de cele mai multe ori gandurile noastre(in special cele negative) ne influenteaza sa vedem lucrurile numai intr-un anume fel.Tu, nu ai o prietena dar esti sigur ca te-ar insela...nu e ok.Nu neg ca nu s-ar putea intampla dar te sfatuiesc sa nu fii obsedat de aceasta idee..vezi si cealalta parte.E mare posibilitatea sa gasesti o persoana de incredere, care sa te iubeasca si sa formati o fam reusita atat timp cat nu va inselati partenerul.Cred ca daca te porti ok vei gasi si persoana potrivita..depinde de tine ce alegi in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles de ce nu poti avea o relatie / nu poti intretine una. Nici eu nu pot avea din alte motive dar ma " consolez " destul de ok cu relatiile la distanta happy. Vro 50 de te iubesc pe zi, confesiuni si declaratii si sunt satula de dragoste si pot sa-mi vad de viata mea linistita si sa fac ce imi place fara a ma abate de la program happy.

| FerLin a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca ceea ce descrii este dragoste adevarata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FerLin):

Normal ca nu, dar tine " de foame ". Cel putin la mine merge destul de bine dar pentru persoanele care nu se mai pot dezlipi de jumatatea lor bineinteles ca nu se leaga treaba happy.

| FerLin a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut si eu intr-un timp o relatie de genul asta care sa "tina de foame". A fost frumoasa 4-5 ani cat a fost 100% vituala. Dupa ce ne-am cunoscut personal si am stat impreuna... a inceput cosmarul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FerLin):

Ah stiu, in general relatile pe internet se leaga intre persoane care in viata de zi cu zi niciodata nu s-ar intalni >.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau; nu e vorba ca nu pot.

| CandyHearts a răspuns:

Oare de ce am avut impresia de la inceput, fara sa vad intrebarea ca esti singur?happy oricum mie mi se pare simpatica faza ca esti sigur si nu ai vrea sa ai parte de o fata care sa te insele...insa nu uita ca nu toate fetele sunt asa, findca si fetele pot spune la fel despre voi si oricum esti tanar...cati ani ai? 21-22? in fine ai timp destul sa gasesti persoana potrivita..pana atunci iti admir "gagica" din poza tahee hee

| mgtow explică (pentru CandyHearts):

Asta e amanta pe care o conduc si deja vad ca imi zice (uite ca te las sa ma domini). Stiu ca mai sunt raritati dar si de-ar fi asa cuminte m-ar insela pentru ca orice gandesti ti se intampla in viitor.

| CandyHearts a răspuns (pentru mgtow):

Ahmm pai ce sa-ti zic? ..pesimist mai esti..acum sa-ti zic o gluma ai grija de "amanta" ta sa nu se "strice" ca atunci tare dezamagit vei mai fi laughing

| FerLin a răspuns (pentru CandyHearts):

O duce la medicul ginecolog, aaa pardon, mecanicul auto! big grin laughing

| mgtow explică (pentru CandyHearts):

Doar cu femeile sunt pesimist dar daca se strica draga mea amanta nu e problema pentru ca nevasta ii va ocupa locul cand ma voi angaja.

| MauiNight a răspuns:

Din pacate va trebuie sa te impaci cu Manuela si Gogu.
forever alone rolling on the floor

| DoctorLove a răspuns:

Eu zic sa fi barbat, fi curajos si sa iti cauti o femeie in fata careia sa-ti deschizi inima. E nevoie de mult curaj sa iti lasi tot sufletul in mana unei persoane, dar ai toata viata la dispozitie sa cauti acea persoana pe placul tau, cineva caruia sa-i acorzi toata increderea si sunt sigur ca nu va trebui sa te schimbi pentru nimeni! Sunt sigur ca exista acea cineva care te va accepta asa cum esti. si orice om are nevoie de o jumatate!

Sunt sigur ca te vei impaca mult mai usor cu tine cand vei gasi pe cineva care sa fie langa tine la bine si la rau.
Fi barbat! Noroc!

| mgtow explică (pentru DoctorLove):

Cum sa mai fiu barbat daca o sa fiu plecat de acasa zile intregi? Barbat la auzit motoare si atent la drum poate, nu am timp nici de femei daca o sa fiu ocupat cu meseria mea favorita.

| DoctorLove a răspuns (pentru mgtow):

Fii atent la mine! Tatal meu este sofer de 30 de ani si a lucrat o viata intreaga numai la extern! Si uite ca are o sotie iubitoare(mama mea) si doi copii cu care sa se mandreasca! Si acum la 45 de ani lucreaza in Romania si are timp si pentru noi.
Nu i-a fost usor, dar uite ca se poate!

| mgtow explică (pentru DoctorLove):

In ce oras locuiti? Intreb si eu.

| DoctorLove a răspuns (pentru mgtow):

Crevedia, Dambovita (undeva langa Buftea)

| DoctorLove a răspuns:

Totul este posibil in viata! Fa-ti timp si pentru tine. Cunosc multi prieteni de-ai tatalui meu care au lucrat la fel toata viata, la extern pe camion si au neveste si copii si nu cred ca acestea i-au inselat, din contra i-au asteptat tot timpul ingrijorate. Asa ca nimic nu este imposibil, daca vrei ceva cu adevarat, il vei avea! Dumnezeu sa te ajute!

| mgtow explică (pentru DoctorLove):

Ti-am trimis un mesaj privat.

| FailL a răspuns:

Crazy much? oO de ce ti-ar face rau o relatie cu o fata? sa stii ca mai exista si femei normale pe planeta, rar dar exista. gaseste-ti una intreaga la cap cu care sa te intelegi, si sa vezi ca o sa fi fericit.

| mgtow explică (pentru FailL):

Problema numarul 1: in viata ai parte de ceea ce gandesti, destinul si viitorul la nevoie e pentru persoanele care nu cunosc misterul de a-si face viitorul gandind - 2º voi fi sofer plecat zile, poate luni intregi de acasa si nu sunt om de familie iar 3º m-ar insela chiar daca ar fi buna (eu in viata am avut parte de ce mi-am dorit prin metoda gandirii) nu stiu daca cunosti acel documentar SECRETUL dar daca l-ai pune in aplicare iti va da roade numai ca pe plan femeie nu mai e timp sa fie bine fiindca m-am obisnuit cu ideea ca ma va insela.

| FerLin a răspuns (pentru FailL):

Greu, prea greu. Daca ar fi asa simplu cum spui, tuturor ne-ar merge bine. Dar cu o femeie, pentru noi barbatii (si la fel si invers) e greu sa-ti dai seama exact de ce ai langa tine in primul an. Oricine la inceput epateaza, vrea sa para ce si-ar dori sa fie sau pur si simplu mai buna decat este in realitate, si in afara de asta, relatia se leaga cu adevarat abia dupa 3-4 ani de convietuire. Pana atunci se duc mici razboaie subliminale care au ca scop cunoasterea celuilalt (puncte tari, puncte slabe), cunoasterea caracterului celuilalt, impunerea in relatie (care sa fie seful) si abia dupa tot spectacolul asta al firii omenesti, se leaga relatia prin stabilirea reciproca a pretentiilor, care si ce lasa de la el, se imprumuta reciproc gesturi, atitudini, conceptii etc. De aceea spun ca nu e asa simplu sa-ti alegi perechea dupa ochi. Prima impresie e foarte inselatoare. Chiar si cel mai trecut prin viata om si cel mai "premiant" absolvent al scolii vietii e precaut si nu poate "vedea" din prima felul de a fi a unui om cu caracteristicile lui doar de la inceput.
Asta e parerea mea.
In concluzie, lasa lucrurile sa vina de la sine ca ce are de se intamplat se va intampla. Daca va fi sa suferi, vei suferii, daca va fi sa ai o viata lipsita de griji si probleme comparativ cu altii, ai sa gasesti o fata care sa imprumute de la tine pasiunea ta si care, cine stie, te va astepta, te va insotii etc.
Roaga-te la Dumnezeu sa fie bine si ai sa vezi ca va fi bine.

| mgtow explică (pentru FerLin):

Te-am cautat pe mes dar na-i raspuns (cand fac ore de conducere invart volanu cu o mana pentru ca mi-e mai usor) cu politaiu daca fac asa e rau sau nu? Are si bila pe el ca sa fie mai usor de invartit si cu amandoua mainile nu mam obisnuit inca la viraje mari deoarece mi se incurca. Cu vitezele la senile merg cu 5º iar uneori la cedeaza trecerea zice dai bataie cu 5º si moare motoru dar mi-a zis ca nu-i din vina mea ci a camionului pentru ca oboseste. La inceput cu 3º primele zile nu murea dar cred ca face misto de mine ala nu crezi?

| FerLin a răspuns (pentru mgtow):

Nu am auzit sa fie o alta regula la camion comparativ cu masina mica vis-a-vis de maniera in care virezi. La masina mica stiu ca trebuie cu amandoua mainile. In ceea ce priveste bila de pe volan, nu stiu ce parere au politistii despre ea. Incearca sa te inveti, chiar daca apuci de bila, sa ai amandoua mainile pe volan. Asta ar trebui sa iti spuna intructorul, el este mai in masura.
In ceea ce priveste cutia de viteze nu stiu sa-ti raspund ca eu nu am condus camion cu cutie cu bataie. Nu e o regula in ceea ce priveste treapta de viteza cu care pleci de pe loc. Depinde si de greutate si daca esti in rampa si daca ai incarcatura etc. Daca vezi ca moare cu a 5-a, foloseste a 3-a sau a 4-a. Stabileste treapta de viteza in functie de cum reactioneaza camionul. Asculta-i motorul, vezi daca se chinuieste sau nu. Invata sa "comunici" cu camionul, sa-i intelegi feedback-ul oferit de el la manevrele tale pentru ca daca tu omori motorul cu politistul in masina nu e de bine.

| MauiNight a răspuns (pentru mgtow):

Faci sex anal cu schimbatorul de viteze?

| mgtow explică (pentru FerLin):

Dar nu m-a lasat sa schimb viteza adica sa bag in una inferioara, dar oricum la examen merg mai prudent si il va rezolva imediat cineva pe instructor pentru ca maicamea are legaturi si cunostinta aia o sa-i zica cine sunt eu si sa aiba grija.

| DJSkillzPhiladelphia76ers a răspuns:

Zici ca esti fratele meu..gandim la fel.laughing treaba asta e foarte complexa si depinde de om...eu zic sa nu-ti bati capul, cand o sa fie sa-ti gasesti o fata iti va aparea cand nu te astepti..merg pe ideea ca lucrurile frumoase apar cand nu te asteptihappybig grin

| mgtow explică (pentru DJSkillzPhiladelphia76ers):

Vrei sa te bagi pe camion sau tir mai incolo? Daca da sa-ti creasca inima mare si iti las id meu de mes ca imi place sa vorbesc cu persoane de treaba.