| DarkWerewolf13 a întrebat:

Cum pot sa-mi imbunatatesc relatia mama-fiica?

Răspuns Câştigător
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Fiind fata va fi mult mai SIMPLU:
-lasi deoparte secretele pe care crezi ca le poate intelege, fara bataie (urasc violenta de la parinti) iar cele pe care nu, le va intelege cu timpul'.
-stim cu toate fatele ca de la o vreme apar niste probleme la fiecare fata, iar ea fiind fata, poti sa i le spui, prietenia intarindu-se.
-de ziua ei ii poti da diferite obiecte simple, dar ea se va apropia mai mult de tine.
-fiti mai apropiate
-ajut-o prin casa
-daca' ati lasat masa nestransa, ajut-o sa o stranga sau fa-o singura.
Daca' faci astea, o sa mearga,
Eu una NU vreau sa imbunatatesc relatia, chiar daca' ii destul de departata... big grin

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nikol a răspuns:

Poti sa o ajuti la curatenie, sa o asculti, daca nu iti convine ceva stai de vb cu ea si ii explici frumos fara sa te certi.

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Discuta deschis cu mama ta si spune-i ce nu iti place la comportamentul ei si las-o si pe ea sa iti spune ce nu ii place la tine. Asa poate va puteti schimba si sa imbunatatiti relatie. petreceti ceva mai mult timp impreuna. Succes.

| LifeInColors a răspuns:

Este foarte importanta comunicarea si de asemenea timpul petrecut impreuna si activitatzile pe care lefacetzi impreuna:* Mult scces! funda?big grin

| Yaguar a răspuns:

Sper sa ma intelegi corect. Trebuie sa o simţi, nu trebuie sa te starui chit mai mult sa comunici cu ea, sau sa te vada ca lucrezi chit mai mult sau sa o servesti chit mai mult. Principalul sa simti chind trebuie sa discuti cu ea, chind este nevoie sa o ajuti cu ceva sau sa lucrezi ceva, trebuie sa simti persoana caci noi nu suntem niste roboti si nu atit inporta ceea ce faci dar inporta starea sufleteasca.

| Deedii a răspuns:

Ascultand-o.fiind mai silitoare!

| Florinel a răspuns:

Poi pentru inceput nu vinde cartile alea fara sa ii spui :-P, si incearca sa o ajuti cu ce poti si cand ai timp, pentru ca un parinte apreciaza mai mult cand inveti pentru scoala decat cand il ajuti la niste treburi.

| StefyLoVy a răspuns:

Buna! Te pot ajuta, pai trebuie sa fi de acord cu ea si sa o intrebi mama cu ce te pot ajuta etc... dar cea mai buna metoda e sa fi merecu cu ea si sa o ajuti sa o intrebi cum se simte si sa i faci un cadou pentru ca e cea mai buna mama, succes!