| alexutza222 a întrebat:

Buna!
Sunt importante relatia tata-fiica si relatia mama-fiu?
Cum "afecteaza" (intr-o relatie, in viata personala, in relatiile cu ceilalti oameni, etc) caracterul unei/unui femei/barbat relatia pe care a avut-o cu parintele de sex opus?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

O fata care a avut un tata mereu prezent in viata ei,care sa ii dea incredere,sa o sfatuiasca,sa aiba timp acolo din putinul lui, va avea siguranta pe ea, si va fi mai apropiata de taica-so de cat de mama.are garantia ca detine un sprijin puternic

una care duce grav lipsa tatalui va fi foarte apropiata de mama,exagerat de apropiata,si oricat de parinte bun ar fi ea nu are o autoritate impusa, nu are incredere ca cealalta

afecteaza, in masura in care sa-si creeze modulde a se comporta.sa fie compexata,sase simta inferioara sau diferita,sa caute ce nu a avut,sa isi formeze un stil rece,detasat, si multe altele care depind exact de ce s-a intamplat de relatia detaliata cu tatal.

la baieti nu ma bag, ca nu stiu.totce am zis am remarcat la mine doar.