| nyoentox2002 a întrebat:

Cum pot scăpa de depresie? Simt că îmi este din ce in ce mai rău,nu am chef sa fac mai nimic efectiv,de la gânduri simt că mă sufoc,simt că efectiv sunt prost,nu am nicio valoare,simt că mai nimic nu mă mai face fericit,rar să am cate o fericire pe moment,oamenii mă judecă și din cauza oamenilor cred că am intrat în depresie!
Și din cauza asta am renunțat și la glovo din cauza că mi-a afectat și imaginea adică sunt văzut prost,mai ales daca mergi cu bicicleta ești văzut prost în societate adică ești considerat că un lache,mai degrabă mergi pe jos,că unu care era cu mașina într-un fel de amic numai că era un pupincurist spunea că el merge cu mașina și că eu merg cu bicicleta! Nu îmi trebuia mie bicicleta dar am luat-o doar pentru munca că e nasol că eu când trebuie sa ies cu prietenii sau cu cate o fată trebuie sa car ghiozdanul și bicicleta după mine!
Și de mic am fost afectat de oameni,că tot orașul mă știe de guță și eu urăsc manelele!
Și nu îmi place că am imagine de manelist când eu cant muzica trap/rap! m-a afectat că toți făceau glume despre pielea mea,că sunt negru că căcatul,multi mă fac tigan,tigan borât,tigan coclit și în toate felurile! Toate s-au adunat și încă se aduna! Fostă-mea s-a pus cu mine la misto, alta s-a pus din milă!
Am ajuns la concluzia că nu ma plac fetele, am 21 ani merg spre 22 și fetele de vârsta mea sau mai mici oleacă decât mine mai mult de 16 ani nu îmi dau, rar 17!
Și dacă mă bag pe fete de 16 sunt numit pedofil,urăsc viața asta,nici nu cred că mă place vrei fata, vorbesc cu mai multe fete de la distanță, vreo 3 majore și câteva minore de 16 ani,m-as muta in Ploiesti pentru fata aia dar nu știu dacă merita,asta ar însemna să am riscul sa nu mă placă,mereu am avut frica asta sa nu mă placa pe internet dar în realitate să nu mă placă!
Gen sunt confuz,nu știu dacă arat bine,ori daca cred că arat bine e doar o iluzie,și gândurile astea mă omoara:sunt urat,prost, nu am caracter, sunt negru și nicio fată nu mă place!

47 răspunsuri:
| nyoentox2002 explică (pentru DeMicUnC?l?tor):

Nu pot sa mă consider cel mai frumos băieți dacă vine și o singură fată și spune că sunt urat

| nyoentox2002 explică (pentru Celdrept):

Da,nu sunt așa dezvoltat, caută pe Facebook Nyo Antonio, Am 21 ani

| AdeLeu a răspuns:

In cabinetul cuiva specializat, nu pe TPU

| gabicoo a răspuns:

Mergi voluntar în Ucraina. Se plătește bine. Dacă supraviețuiești revii cu ceva bani și cu gloria luptătorului pe front. Dacă nu supraviețuiești atunci Slavă Ucrainei, Slavă Eroilor.

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 explică (pentru gabicoo):

Nu vreau

| StoicAnalysis a răspuns:

Iti spun asta ca sa intelegi si tu de ce te saboteaza pe tine gandurile si nu felul cum arati sau iti traiesti tu viata.
Eu de exemplu am 161 cm si sunt putin urat, dar pe mine nu ma deranjeaza asta. Pana la urma atata timp cat am o igiena buna si o alimentatie la fel de buna, nu am de ce sa-mi fie rusine. Daca se intampla sa se rada de mine ( ceea ce se intampla foarte rar ) atunci evit genul ala de persoane si ma concentrez pe ce stiu eu sa fac cel mai bine. Pana la urma nu am ales eu sa fiu urat, drept urmare nu-mi pasa, din moment ce nu pot schimba fata si inaltimea.

Ca si tine, am mers cu bicicleta la munca si mai nou cu trotineta electrica. Ma ajuta foarte mult sa ajung si la munca si la facultate. Puteam sa dau de permis daca nu aveam anumite probleme de sanatate, dar asta e, merg inainte cum pot prin alte mijloace. Nu stau sa ma blochez in loc doar pentru ca nu pot sa ma deplasez ca majoritatea oamenilor.
Bine inteles ca am si eu parte de mistouri si rasete uneori pe seama asta, dar eu aleg sa le iau strict ca pe niste glume. Nu le iau personal, pentru ca nu ma ajuta cu nimic daca ma plang. Nu devin posesor de permis auto daca ma apuc de bocit. Deci move on...

La capitolul fete, crezi ca stau bine? Ei bine nu. Doar ca eu deocamdata nu caut inca o relatie, deci nu am ce sa zic la capitolul asta daca nu am avut experienta, dar cu siguranta nu ma plang. Si de ce te bagi pe fete de 16-17? Cauta fete de minim 19 sau maxim 22-23 de ani. Nu e vorba prea mult de pedofilie aici pe cat e vorba de frica de a-ti gasi o partenera de o seama cu tine.

Faza cu "sunt negru" deja e o scuza pentru a-ti justifica frica fata de altii. Nu intereseaza pe nimeni in mod negativ, daca esti negru, alb, albastru, galben, verde... Esti om, asta conteaza. Atata timp cat nu stai in patru labe si nu urli ca animalele, esti ok, crede-ma laughing.
Mai fac si eu o gluma tongue.
Uita-te la Cabral de exemplu. El este cu adevarat negru la culoare. Si are o nevasta. Nu sta singur si se plange pe TPU pentru ca e negru la culoarea pielii...

Ceea ce experimentezi tu sunt deformari de rationament / deformari cognitive. Adica felul cum gandesti tu te saboteaza pe tine, nu altii.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ba poți să te considerri cel mai frumos. N-ai de ales!
Nu băgă in seamă ce spune sau ce crede lumea.
Cu toții sunt proști, tu ești cel mai deștept, cel mai deștept. Toți te invidiază!
Fetele care nu te plac acum, or să regrete!

| nyoentox2002 explică (pentru StoicAnalysis):

Dar 18 ce are? Daca caut fete de minim 19 o sa am foarte puține obtiuni

| StoicAnalysis a răspuns (pentru nyoentox2002):

Esti institutul national de statistica sa stii asta? Baga tinder pe telefon si baga swipe-uri pana iti cade in greata. Una din 10.000 de femei cu siguranta va dori sa mearga la un date cu tine.

| Xox0 a răspuns:

Nu am citit comentariile, in caz de mai zice cineva asta dar: pleaca in strainatate pentru o perioada sau muta-te de acolo. Reinventeaza-te. Romania e o tara xenofoba. Bine, xenofobia exista peste tot, dar in Romania e vocala displacerea asta.

De ce stai intr-un loc toxic, de ce te erodeaza. Pleaca si vindeca-te. Daca ramai acolo, vei continua sa fii bataia lor de joc. Sau du-te intr-un oras mai mare. E o prostie sa razi de biciclisti. Si sa ai masina in zilele astea, e greu. Benzina, alte facturi. Nu-i mare smecherie.

| Maria7689 a răspuns:

Fa ti o tunsoare cool si vorbeste cu fete ce treaba ai cu altiihappy

| MrGeo1975 a răspuns:

Ai depresie ca gândești negativ tot tipul, sunt foarte mulți oameni în acești situație. Gândește pozitiv. Da, știm și noi ca viața e tot mai grea și mai scumpa. Și eu sunt singur de cei și zeci de ani, am avut relații pasagere si acum tot singur la 48 de ani. Găsește ceva util de făcut zi de zi. Numai fi trist. Fi optimist. Fa ceva cu viața ta. Depresia și sinuciderea nu este o soluția.

| nyoentox2002 explică (pentru Maria7689):

Mie îmi place așa cum sunt, vreau sa îmi găsesc un look cu par mare

| SkandallKamataru a răspuns:

Sala tati, sala.

| Patricia1a a răspuns:

Bună, mă numesc Patricia și scrie din SUA. Am văzut profilul tău aici pe site, vreau o relație serioasă cu tine, te rog să-mi răspunzi la e-mail (pattyhoro@gmail.com). O să-ți spun mai multe despre mine și să împărtășesc fotografii cu tine.

| Anonimu17 a răspuns:

Cam asa este si viata mea Am 21 de ani nu am iubita nici macar nu am mai scris cu o fata demult din cauza ca am fost refuzat de cateva ori si nu mai am chef sa sufar Am lucrat in Austria 2 ani in 3 fabrici diferite si am venit acasa dupa doi ani din cauza depresiei ca ma plictiseam singur pe acolo si nu aveam cum sa imi fac o iubita acolo ca am vorbit cu o fata si isi batea doar joc de mine nu ma placea. Dupa am ajuns acasa in Romania la ai mei la țara nu am nici prieteni nici iubita lucrez la o fabrica langa Timisoara si nici nu castig bine imi urasc si jobul ca este de cacat.nu am prieteni multi ma barfesc stiu cum e incerc sa nu ma gandesc atat la chestiile negative din viata mea nu stiu ce sa mai fac deci uitate peste intrebarile mele si o sa vezi ce vita de **** am si nu s-a schimbat nimic de cand am terminat liceul