| Danea_Marius_1990 a întrebat:

Cum pot uita o persoana care mi-a ramas in inima? sad

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Scoate inima

| scully a răspuns:

Concentrează-te asupra propriei persoane. Schimbă-ți stilul de viață, fă un nou sport, găsește-ți o activitate zilnică, care să-ți consume toată atenția și să nu te mai gândești la acea persoană. Cu timpul, ai să vezi că o s-o uiți complet și chiar dacă o să-ți mai amintești de ea, n-o să mai simți nimic.

| AFR81 a răspuns:

O vei uita cu timpul sau inlocuind-o sau gasindu-ti activitati care sa te preocupe in mod special.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O inlocuiesti

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Depinde cat de adanc a ramas in inima ta, pentru ca unele persoane nu pot fi uitate niciodata. Poti doar invata sa traiesti fara ele. Oricum: nu te uita la drame sau filme de dragoste, nu iesi cu foarte multe cupluri, ai mai multa incredere in tine si iesi la agatat. Mai presus de toate, gaseste-ti ceva sa te tina ocupat tot timpul. Ceva, nu cineva. Poate iti va trece mai repede decat te astepti!

| Jack20Wan a răspuns:

Nu te mai gandi la ea. Cunoaste alta persoana.Fa-ti un hobby.

| ManeStefane a răspuns:

Gaseste alta. daca e vorba de o iubita si nu o ruda laughing

| alexandra2max a răspuns:

A zis bine un baiat mai sus, o inlocuiesti. persoana nu inima laughing zemania.com/