| lussykutza96 a întrebat:

Cum poti face un baiat sa se indragosteasca si sa se combine cu tine?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fii o fata de caracter, naturala, prietenoasa, comunicativa si candva vei gasi baiatul care te va pretui pentru ceea ce esti.Nu-ti dori sa faci lucruri care ar putea"suci" mintile unui baiat doar pentru ca tu iti doresti sa "te combini"cu el...asta ar fi o falsitate si intr-o buna zi, adevarul va iesi la iveala.

30 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Ii arati cum esti cu adevarat, fara falsitati si atitudini de mare diva cum am vazut ca se poarta acum.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cand te va iubi cineva o va face pentru ca ii place de tine asa cum esti in realitate, fara falsitati, fara sclifoseli... Cred ca te-ai exprimat gresit - tu nu poti sa vrei sa te combini cu cineva, poti eventual sa vrei sa ai un prieten... cu care sa te plimbi, sa povestesti. Atunci este bine sa vezi ce il intereseaza, ar trebui sa aveti hobby-uri comune. Cand iti va veni vremea vei fi curtata sigura... Ai rabdare

assiris
| assiris a răspuns:

Ce intelegi tu prin "sa se combine"? ( COMBINÁ, combín, vb. I. 1. Tranz. A îmbina, a împreuna, a potrivi lucruri diferite. ♦ (Fam.) A plănui, a chibzui. 2. Tranz. şi refl. A (se) uni (atomi, molecule sau radicali ai unor substanţe) printr-o reacţie chimică, dând naştere unei substanţe compuse. – Din fr. combiner, lat. combinare. [DEX]. Sa inteleg ca doresti sex cu el? Oare esti pregatita pentru asta?

cami
| cami a răspuns:

Ai 13 ani...totusi esti prea micuta nu crezi happy?
afla ce-i place si cum ii place o fata si incearca sa te comporti exact asa cum si-ar dori el...si sa te~combini~ cu el.numai e drum lung.succes daca asta vrei tu happy

Bula
| Bula a răspuns:

Ii faci pe plac, incontinuu si nu-l superi cu nimic.

cristian
| cristian a răspuns:

Fa-i cu ochiul...

| Sara2 a răspuns:

Fii naturala, cand treci pe langa el scapa o carte din mana ceva...sa-i atragi atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino in arad si s-a rezolvat treaba big grin bine depinde cati ani ai poate esti mai mare ca mine poate esti mai mica tongue baga idul meu de mes D3siGn_to_R3specT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imbraca-te cool, fa-i ochi dulci, afla cum i-ar placea sa aiba o prietena si incearca sa fii asa cum isi doreste e bine sa vorbesti cu un prieten de-al lui si sa il intrebi tot ce stie despre acel baiat dar sa nu fie turnator asa am facut si eu si crede-ma a mers acum sunt cu baiatul pe care acum cateva saptamani il placeam.

| LuHan a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca as fi raspuns eu in afara de ultima parte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi tu insuti... si sa te faci oarecum remarkta in fata lui prin lucruri care ii plac la o fatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi tu insusiia asta e tot sa fi drsguta cu el,,,,
si buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai si depinde de obicei trebuie sa-ti alegi un baiat apropiat de varsta ta care nu are prietena (daca are atunci nu o sa renunte laea pentru tine) daca ai vazut vreun baiat care ti-ar placea sa-ti fie prieten intra in discutie cu el saluta-l intreba-l ceva si incepeti o conversatie in care ai putea sa-i spui lucruri dragute despre el si la sfarsit poate primesti drept recompensa un sarut si mai tarziu o ciocolata un buchet de flori si asa mai departe o sa se indragosteasca de tine si o sa va combinati amm incercat si eu si acum mam combinat cu aceasta metodas cu baiatul visurilor mele incearca si tu noroc:*big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...nu cred ca poti. dar incearca sa nu baci in seama acea persoana.eu stiu cum eworriedsi eu am 12 ani.si o clasa de a9a de la scoala se tin toata ziua dupa minehee heedar nu le acord atentie desi imi place de un baiat de acolohee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt baiat am 11 ani din braila si caut iubita pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o fata de 13 ani si incerc sa ma combin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar fii naturala si nu- mai baga in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Su eu am 12 ani si sunt in aceeasi situatie si eu sunt curioasa bagati id rebecapop18 plz si spuneti-mi acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani va recomand sa nu deveniti niste dive din cauza unui baiat trebui sa fiti voi insasi, bine uneori trebuie sa va comportati mult mai diferit decat ati vrea voi dar asa este intr-o rellatie credeti-ma am trecut prin asata de 6 ori cu sase pers diferite si inca am o relatie si in acest moment si cred in ea ca va deveni mult mai serioasa decat este in prezent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel ma important lucru este sa ai incredere in el si sa te asiguri ca peste cateva zile se va plictisi de tine si te va insela atunci vei suferi crede-ma eu sunt in aceeasi situatie incerca sa afli cat mai multe despre el! succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi o fata prietenoasa si sa al iubesti sa nul parasam 19 ani caut baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insati... daca o sa te placa o sa vrea sa fie cu tine daca nu, nu o sa mearga nimic intre voi doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te comporti frumos cu el si sa nul superi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 14 ani si stiu multe eu cred ca un baiat vrea sa se conbine cu tine sa uita in ochi tai si iti va spune ce simta asa cred eu mi s-a intamplat crez cum vrei dar intr-o buna zi o sa imi multumesti "sunt Diana"mult noroc indragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau o prietena in mortii vostri:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu-i arata ca esti timida... apropiete de el si incearca sa fii cat mai deschisa cu el ca sa vada ca poate avea incredere in tine.demonstreazai cal placi luandui apararea in unele situatii si cand sunteti doar voi doi profita de ocazie si sarutal sa vezi cum reactioneaza.asa iti dai seama daca a functionat, baftabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey... uite cum sta treaba: daca ai 12-13 ani: 1. imprietenitiva si fa-l sa aiba incredere in tine, uitate provocator la el si el iti va raspunde la fel daca simte ceva pentru tine sau daca te place. 2. daca esti la scoala cu el du-te macar sa-l saluti in pauze sau daca, e in clasa cu tine vorbiti cat de mult. 3. daca vezi ca se comporta frumos cu tine, nu te jigneste, iti ia apararea, face lucruri care iti plac, atunci se poate sa ii placa de tine! 4. daca vine vorba de cine iti place tie sau lui incearca sa il intrebi tu prima pentru a fi sigura ca ii place de tine si atunci ii spui si tu lui sentimentele tale. 5. daca va place unul de altul cuplativa, la prima intalnie primul sarut!winking
daca ai 14-16 ani: 1. afla lucruri despre el si fate placuta lui, daca si el te place fiti impreuna cat mai mult timp! SUCCES mai deparet nu stiu ce sa zic pentru ca nu am ajuns la o varsta mai mare de cat am scris eu aici! SUCCES fato, esti tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intai fii mai atragatoare... date pe langa el, ii faci apropouri si spune-i ca pur si simplu il placi, poate si el te place si o sa vrea sa se combine cu tine(poate)

| NoName_1415 a răspuns:

Fii u insuti vezi ce ii place luiwinking

| niutka a răspuns:

Depinde de ce fel de baiat si ce ii place lui...mai intii ar trebui sa afli ce ii place cel mai mult la o fata dupa aia sa actionezi.parerea mea.