| aaalexutza a întrebat:

Cum poti sa faci un baiat sa se indragosteasca de tine >: funda:X

Răspuns Câştigător
| Tzutzik a răspuns:

Sa zîmbești mereu,sa-l ajuti daca e intr-o clasa cu tine,sa pari mai naiva,să fii tu insuți.Să te deosebești de celelalte. Poți chiar să-l înviți la o plimbare zii că așa ai mare nevoie de o plimbare cu o persoana apropiata,cu un prieten, si să vorbiți despre ce îți trăsnește prin cap big grinbig grinbig grinbig grin laughing laughing poate daca ii place fotbalul sa mergi la vreun meci, sau chiar sa faci rost de 2 bilete la un meci, nu mai știu, asta e părerea mea.
Baftă mare!

| aaalexutza explică (pentru Tzutzik):

Mersi de sfat vot:X

| Tzutzik a răspuns (pentru aaalexutza):

Pentru putin,sper sa te ajute cit de cit,laughingel daca v-a vedea ca aveti aceleasi gusturi v-a atrage atentia,o sa zica fata sai placa fotbalul waw, e trasnet caci la putine le place fotbalul, eu de ex toate meciurile privescbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| aaalexutza explică (pentru Tzutzik):

Funda:X esti o scumpaa :*

| Tzutzik a răspuns (pentru aaalexutza):

Merci,sper sa-ti iasa ceva, si daca poate nu cu acesta la sigur cu alt baiat o sa ai o relatie lunga bazata pe dragoste adevarata, respect reciproc si sustinere din partea lui!
Baftă ție!:* :* :*

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Nu ar trebui să exagerezi. Nu poți face pe cineva să te iubească cu forța! Dacă vrei să fii iubit, iubește. Pentru început atrage-i atenția, vorbește cu el diferite subiecte, invită-l la un suc sau unde preferi tu. Ajută-l când are nevoie, apară-l când numai face față, petrece mai mult timp cu el. Acum nu zic să-l ''sufoci'' dar măcar să vadă că îți dai interesul și că vrei să fii alături de el.
Succes!

| alter4ego a răspuns:

Dar cum ar putea sa te faca cineva pe tine sa te indragostesti de cineva?happy e o intrebare copilareasca, nu ai cum, a place pe cineva e un sentiment pur interior si personal, poti sa-ti pui tu si coarne daca nu te place nu te place. singura metoda este sa fii tu insati, sa ai grija de tine, sa te aranjezi(nu exagerat) adica sa fii feminina, baftahappy

| aaalexutza explică (pentru alter4ego):

Ba da poti sa faci o persoana sa te place...am facut-o de mai multe ori dar nu stiu cum

| katy9801 a răspuns:

Stii,dragostea e asa un sentiment ciudat ca vine in momentul cind ne asteptam cel mai putin,si atunci suntem cuprinsi de de o invalmaseala de sentimente,de la inceput ne pare ca traim un vis in care totul e perfect,persoana iubita e alaturi si nimic mai mult nu ne trebuie la acel moment,dar mai tirziu,incepem sa observam neajunsurile persoanei de alaturi,de aici se incep certurile,neintelegerile si toate celelalte probleme. Nu poti face ca cineva sa se indragosteasca de tine as din senin,pentru asta e nevoie de tipm,dar daca totusi cu tot dinadinsul iti doresti sa-l cuceresti trebuie mai intii sa-l cunosti,sa-i cunosti anturajul, preferintele si atunci vei decide daca merita si daca e o alegere buna.Dar cred ca cel mai bine e sa stai linistita in privinta baietilor ce-i al tau e pus deoparte, o sa vezi ca intr-o zi cind te vei astepta cel mai putin vei intilni persoana care te va iubi fara ca tu sa-l faci sa se indragosteasca de tine.