| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți trece peste o dezamagire in dragoste? simt ca nu mai am încredere in nimeni și ca nu o sa mai pot sa ma deschid in fața nimănui. Cum sa mai am încredere in bărbați?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e rau deloc sa ramai neincrezatoare in noi barbatii. E o ruleta ruseasca sa te atasezi de cineva in ziua de azi si in cele mai dese ocazii cad oamenii nepotriviti. Prea multi salbatici printre romani vor femei sa le trateze ca niste ustensile vechi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dezamăgirea a început cu o amăgire.
Nu mai ai încredere ca să ce?
Da, și în următoarea relație poți păți la fel.
Și în următoarea de după următoarea la fel.
Acum știi ce poți păți. Așa este viața, nu cu amăgiri.
Te face asta să rămâi singură toată viața?
Treaba ta.

| AliGab a răspuns:

Lasi timpul sa treaca si sa vindece, iar data viitoare ai grija sa gasesti unul mai de Doamne ajuta

| Zaygon a răspuns:

Cum pot sa mai am incredere in femei?

Traim in Romania, tara in care oamenii care isi exprima sentimentele sunt luati de fraieri.
Ar trebui sa reflectezi la situatie, sa vezi ce ai invatat din asta si sa simti durerea.
A da, perceptia cuiva asupra ta e doar perceptia acelei persoane, nu te defineste neaparat.

Fii atenta, hai sa facem un exercitiu de imaginatie: o sa vina comentarii aici cu solutii la problema ta, care mai de care. Te duci in stanga in dreapta si ceri solutii. Vin in continuare.
Peste o luna vii iar aici, iar intrebi aceeasi problema da in luna asta ai facut ceva sa iti schimbi situatia sau te-ai victimizat?

Asa ca gandeste-te bine cum analizezi solutiile ca totul tine de cum percepi lucrurile.

| Andra9pk a răspuns:

Dezamagirea asta vine in urma faptului ca avem niste asteptari din partea unei persoane.
In primul rand,nu toti barbatii sunt la fel. Daca unul te-a inselat, nu inseamna ca si urmatorul o va face, de exp. Conteaza ce ai invatat din acea relatie si sa nu repeti greselile si in urmatoarea.(intotdeauna si noi avem o mica vina, nu doar cel ce ne-a dezamagit).
In al doilea rand, nu spune nimeni sa te deschizi din prima in fata cuiva, fa-o atunci cand consideri ca merita. In viata nu poti baga niciodata mana in foc pentru cineva, oamenii dezamagesc in general in orice tip de relatie. Trecem peste. Poate ce va urma va fi de 10 ori mai bun. Fii optimista! Tu nu poti face ceva anume ca sa ai incredere intr-un barbat, ci el va trebui sa iti demonstreze ca poti avea incredere in el.