| miraeeeeeeeeee a întrebat:

Cum poti trece peste sentimentul de a fi inselat? Credeti ca se mai poate repara o relatie dupa infidelitate?
Tin sa mentionez ca sunt fata

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Infidelitate din partea ta sau a lui?
Că nu precizezi.

| miraeeeeeeeeee explică (pentru darrio2007):

Din partea lui

| darrio2007 a răspuns (pentru miraeeeeeeeeee):

In locul tau nici nu m-as mai gandi sa repar relatia. Ori esti imatura, ori tii prea mult la el.
Dar pentru ce a facut nici nu ar trebui sa te mai gandesti sa il mai accepti langa tine. Sunt baieti destui pe lumea asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De ce sa treci? Nu-si are rostul. Lasa-l!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti trece dupa ceva timp, nu imediat. Nu consider ca mai poate fi reparata relatia dupa inselat. Daca s-a intamplat acum, o sa se mai intample de n ori.

| Freya1 a răspuns:

Eu am trecut candva peste și am rămas încă, câțiva ani împreună.Dar pana la urma ne-am despărțit oricum.Cred ca și de acolo s-a produs ruptura.
Adică nu știu cum ești tu ca om, dar din mintea mea nu a dispărut trădarea.Nu ma puneam sa il toc psihic,sau sa nu mai am încredere de loc,dar ma macină și gândurile apăreau involuntar în capul meu și ma consumam singura.
Mereu apărea în mintea mea întrebarea "de ce?",ca să nu mai spun de "când iubești nu înșeli, deci nu ma iubește" sau "dacă a făcut poate sa mai faca", sa nu mai spun de stima de sine scazuta pe care am început sa o am, și de faptul ca mai mult ca sigur cine știe ca m-a inselat rade de mine în momentul ala.

El din câte știu nu ma mai inselat pe restul relației de atunci, dar sa stai sa vezi cum trec orele seara și nu ajunge acasă în condițiile în care, cândva facu-se asta pentru ca era cu alta nu e comod.Plus ca poate nu o sa fi norocoasa ce nu va mai fi înșelată, poate chiar prinzi unul ce te mai insala și alta data și atunci cât vei trece peste și vei inghiti?

Părerea mea e ca nu e ok sa treci peste inselat, trădare, minciuna, lipsa de respect sau violenta fizica.

| wildthing a răspuns:

Eu nu as putea trece, nu doar de teama de a nu fi inselat din nou, ci pentru ca nu pot accepta nici in ruptul capului ca m-a inselat chiar si o singura data. M-a inselat, ma despart de ea.

| anonim3247 a răspuns:

Depinde ce înțelegi tu prin înșelat.

| AmandinaDragan a răspuns:

'' Credeti ca se mai poate repara o relatie dupa infidelitate?'' Nu.

| Continchiscontsters a răspuns:

Dacă iubești cu Adevărată da cu Adevărată treci și peste cadavre pentru inima pe care o iubești cu Adevărată.

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu am înșelat și nu țin cu asa ceva. Nui bine sa inșeli nu țin cu asa ceva și sunt sigur ca nici unul dintre noi nu ar ține cu asa ceva dar sa zicem ca se mai întâmplă.

| teclado a răspuns:

Un șut in fund = un pas înainte
Eu mi-am furat-o de mai multe ori

Nu mai plânge si ține cont că daca si ceva bani mai bine ii cheltuiești să găsești gagică nouă

De cât să dai lingi acolo unde altul si-a băgat

Așa că tu ai vrea să te săruți cu fosta ta prietenă și să aibă gustul iubitului ei actual

| LucyiFer a răspuns:

Nu!
Oamenii sunt făcuți pentru a fi lăsați fiecare în bafta lor.
Deci nu!
Nu ierți nimic, că nici tu nu vei fi iertată never. Să nu uiți sfatul ăsta, când vrei să acorzi a doua șansă cuiva.winking

| likealwayss00 a răspuns:

Dacă te-a înșelat odată sigur o sa mai facă același lucru și a doua oara.
Încearcă sa te axezi pe tine și pe ceea ce iti propui în viata cu siguranță o sa ai de câștigathappy