| anonim_4396 a întrebat:

Se poate trece cu adevarat peste inselat?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Adevărul dureros e că nu.
Oricât de tolerant ai fi,in momentul in care apare altcineva în ecuație apare o răcire de ambele părți.
Daca bărbatul înșeală,la începutul femeia se va răci fata de el,iar el când vede că este tratat cu indisponibilitate, pleacă și el și se răcește,chiar daca mai există sentimente pentru femeia pe care a înșelat-o
In ce privește femeia,când femeia înșeală, o face pentru că ori nu mai e satisfăcută, ori nu e apreciată, ori nu se simte iubita etc
De obicei femeia se răcește și se detașează, forțând și bărbatul sa de detașeze de ea, cu toate că el poate nu ar vrea asta.
Așa că slabe șanse să mai existe acele momente de la început după înșelat.Din momentul inșelarii, lucrurile devin fragile și cad.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Hyperion7):

Sincer, scuza asta cum ca femeia inseala doar din motive juste si morale, e deja o suprageneralizare. La fel si in cazul barbatului care inseala doar pentru ca este prost. Tot la fel, e o suprageneralizare. In realitate, atat femeia cat si barbatul inseala din motive similare, doar ca de cele mai multe ori, ele nu sunt simultane pentru ambii parteneri. E gresit sa te justifici ca ai facut un rau, doar pentru ca persoana respectiva nu a atins standardele tale. Tocmai e asta exista comunicarea. Daca intr-o relatie nu se comunica toate inconvenientele, e si normal sa se intample lucruri de genul asta. Daca ar exista comunicare intre parteneri, acestia nu si-ar mai face rau unul celuilalt.
Asa ca deschideti-va ochii si nu mai dati vina pe celalalt, pentru a va justifica fapta comisa.

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu nu pot.

| MarianWLF a răspuns:

Nu, e cea mai mare forma de tradare de care poti avea parte.

| mihai69 a răspuns:

Da. Cu un buldozer.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Cel mai tare raspuns!

| dullcat a răspuns:

E o rana care ramane acolo in suflet si depinde de fiecare persoana in parte. Daca organismul nostru fizic are capacitatea de regenerare, poate si sufletul o are, doar ca nu stim noi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu. O persoana care nu te-a respectat de la inceput, nu te va respecta niciodata pana la capat.

| Miruna333 a răspuns:

Cred ca se poate cu terapie. Dar iti asumi urmarile. Cunosc oameni care au decis sa treaca peste

| Xox0 a răspuns:

Depinde de persoana, de motive etc

| Alexandru250201 a răspuns:

Depinde de la om la om

| Bogdan0783 a răspuns:

Chiar daca pe moment "treci", încrederea in celalalt dispare. Inevitabil in cap iti ramane sentimentul tradarii.In plus lasi usa deschisa la repetitie.Deci :Nu!

| Nixu1707 a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat, clar nu!