| MatinDHiver a întrebat:

Cum recunoastem prietenii falsi si cum ne putem tine departe de ei?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se pare că este un subiect foarte actual...
http://www.tpu.ro/......lsi-funda/

| xFaBu a răspuns:

Prietenul fals este cel care nu stie sa tina legatura cu tine macar 1 data pe saptamana, cel care atunci cand il contactezi tu iti zice ca e plictisit si n-are chef de nimic, cel pe care cand il chemi afara iti spune ca are treaba, cel cu care nu ai aceeasi mentalitate.

Cum te poti tine departe de ei? e mai simplu decat pare, doar gandeste-te putin

| Natka a răspuns:

In primul rid prietenul adevarat iti va arata greseala, cel fals va spune ca totul e bine sau te va pune sa faci ceva rau.Cel rau te vorbeste insa in fata iti pune spaghete pe urechiuse. Cel bun te va sustine mereu, necatind de distanta sau certi. Odata ce te-ai certat cu unul fals el nu va mai dori pace sau sa mai discute cu tine.Ar trebui sa fie o problema legata de veata ta si cit de intelept esti tu.Succes!